Benfica rozbiła Barcelonę. Dramat Dumy Katalonii w Lidze Mistrzów

29.09.2021 22:52
Benfica - Barcelona NA ŻYWO

Benfica pokonała Barcelonę aż 3:0 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania był Darwin Nunez, który zdobył dwie bramki. Blaugrana przegrała drugi mecz z rzędu w tych rozgrywkach i z bilansem 0:6 zajmuje ostatnie miejsce w grupie.

• FC Barcelona w drugiej kolejce Ligi Mistrzów przegrała na wyjeździe z Benfiką 0:3
  • Dla Dumy Katalonii była to druga porażka w drugim meczu Champions League w tym sezonie
  • Katalończycy zajmują ostatnie miejsce w tabeli i do drugiego (dającego awans do fazy pucharowej) tracą już cztery punkty

Benfica weszła w mecz w najlepszy możliwy sposób. Gospodarze objęli prowadzenie już w 3. minucie po fantastycznej indywidualnej akcji Nuneza. W kolejnych minutach do głosu zaczęli dochodzić goście, ale zawodziła skuteczność. Ostatecznie do przerwy więcej goli nie padło.

Po zmianie stron Barcelona wciąż szukała wyrównania, ale przy tym zaczęła coraz bardziej się otwierać. Raz po raz wykorzystywali to gospodarze. Okazję do podwyższenia wyniku miał Nunez, ale po minięciu wychodzącego z bramki Marka-Andre ter Stegena nie trafił do pustej bramki.

Kilka minut później ekipa z Lizbony dopięła swego. Świetną dwójkową akcję rozegrali Rafa Silva z Joao Mario i choć ter Stegen obronił pierwszy strzał, przy dobitce nie miał już szans.

W 79. minucie wynik meczu ustalił Nunez, który pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Sergino Desta.

Liga Mistrzów: Fatalna sytuacja Barcelony w grupie

Dzięki tej wygranej Benfica umocniła się na drugim miejscu w grupie E. Portugalczycy mają na koncie cztery punkty, dwa więcej zdobył liderujący Bayern, a trzecie miejsce z dorobkiem jednego "oczka" zajmuje Dynamo Kijów. Barcelona po dwóch porażkach w dwóch pierwszych kolejkach (wcześniej poległa u siebie z Bayernem 0:3) jest ostatnia.

ZOBACZ KONIECZNIE: TABELA GRUPY E. JAK WYGLĄDA SYTUACJA BARCELONY?

W kolejnym spotkaniu rywalem Barcelony będzie Dynamo Kijów, Benfica zagra z Bayernem Monachium.