Bayern rozbił Lazio, Lewandowski z kolejnym golem w Lidze Mistrzów

23.02.2021 22:55
Robert Lewandowski

Bayern Monachium w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pokonał na wyjeździe Lazio 4:1. Jedną z bramek strzelił dla Bawarczyków Robert Lewandowski.

• Bayern Monachium pokonał Lazio 4:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów
  • Robert Lewandowski zdobył swoją 72. bramkę w historii Champions League
  • Rewanż odbędzie się 17 marca w Monachium

Bayern Monachium rozpoczął strzelanie już w 9. minucie. Lewandowski wykorzystał fatalny błąd jednego z obrońców gospodarzy i w sytuacji sam na sam pokonał Jose Manuela Reinę.

Kwadrans później było już 2:0. Tym razem do siatki hiszpańskiego bramkarza trafił 17-letni Jamal Musiala, który popisał się celnym strzałem zza pola karnego.

Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy wynik podwyższył Leroy Sane, który z bliskiej odległości dobił wcześniejszy strzał Kingsleya Comana.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Już w 47. minucie Bayern prowadził 4:0 po samobójczym trafieniu Francesco Acerbiego. Chwilę później honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Joaquin Correa.

Dzięki tej wygranej Bayern zapewnił sobie doskonałą sytuację przed rewanżem, który odbędzie się 17 marca w Monachium.

Robert Lewandowski 3. strzelcem w historii Ligi Mistrzów

Warto podkreślić, że wtorkowe trafienie Lewandowskiego było już jego 72. w Lidze Mistrzów, dzięki czemu samodzielnie zajmuje 3. miejsce w historycznej klasyfikacji strzelców. Wyprzedzają go tylko Lionel Messi i Cristiano Ronaldo.