Bayern nie odrobił strat, PSG zagra w półfinale Ligi Mistrzów

13.04.2021 23:02
PSG - Bayern na żywo

Bayern Monachium w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów wygrał na wyjeździe z PSG 1:0, ale to nie wystarczyło do awansu do półfinału. W nim zagrają mistrzowie Francji, którzy awans zapewnili sobie dzięki zwycięstwu w pierwszym starciu w Monachium 3:2 i większej liczbie goli zdobytych na wyjeździe.

Bayern Monachium przystępował do starcia z PSG bardzo mocno osłabiony. Z powodu kontuzji nie mogli zagrać m.in. Robert Lewandowski, Corentin Tolisso, Niklas Suele czy Leon Goretzka. Ponadto z powodu zakażenia koronawirusem z gry wypadł Serge Gnabry. Mimo tego obrońcy tytułu Ligi Mistrzów pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie i do końca walczyli o bramkę dającą awans do półfinału.

PSG pokonało Bayern Monachium i zagra w półfinale Ligi Mistrzów

Podopieczni Hansiego Flicka od początku starali się założyć wysoki pressing. PSG, podobnie jak w pierwszym spotkaniu w Monachium, czekało na dogodne okazje do kontrataku. Z biegiem czasu rozkręcał się Neymar, który napędzał kolejne szybkie akcje swoje zespołu. Sam Brazylijczyk już w pierwszej połowie mógł wpisać się na listę strzelców. Najpierw po strzale z linii pola karnego trafił w poprzeczkę, a kilka minut później w sytuacji sam na sam z Manuelem Neuerem obił słupek.

Paris Saint-Germain tworzyło coraz groźniejsze sytuacje, ale to Bayern zdobył pierwszego, i jak się okazało jedynego, gola w tym spotkaniu. W 40. minucie piłkę z bliska po strzale głową wpakował do siatki były gracz PSG, Eric Maxim Choupo-Moting. Do przerwy Bayern prowadził 1:0.

Po zmianie stron zespół z Niemiec szukał gola dającego zwycięstwo, ale zawodziła skuteczność. Swoje sytuacje mieli też gospodarze, kapitalnie między słupkami Bawarczyków spisywał się jednak Neuer. Niemiec co prawda został pokonany w 78. minucie przez Kyliana Mbappe, ale sędzia nie uznał gola, gdyż Francuz znajdował się na pozycji spalonej.

Liga Mistrzów: Manchester City lub BVB kolejnym rywalem PSG

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Bayern Monachium wygrał w Paryżu 1:0, ale wobec porażki u siebie w pierwszym spotkaniu 2:3, pożegnał się z rozgrywkami. PSG awansowało dzięki większej liczbie goli zdobytych na wyjeździe. W kolejnej rundzie rywalem Neymara i spółki będzie zwycięzca dwumeczu Manchester City - Borussia Dortmund. Poznamy go już w środę.