LM: kapitalny mecz w Monachium, koncert Mbappe i Neymara

07.04.2021 23:12
Bayern - PSG NA ŻYWO

Bayern przegrał 2:3 z PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Prawdziwy popis dał Mbappe, który dwukrotnie pokonał Manuela Neuera. Bayern, pomimo ogromnej przewagi w liczbie oddanych strzałów nie potrafił pokonać Navasa i w rewanżowym meczu na Parc de Princes będzie musiał odrabiać straty.

Bayern i PSG już od pierwszych minut stworzyły na Allianz Arena kapitalne widowisko. Na nieszczęście dla mistrzów Niemiec koncert rozpoczęli goście. Minęły zaledwie 3 minuty, a Di Maria kapitalnie wypuścił wchodzącego Neymara. Brazylijczyk przebiegł kilkadziesiąt metrów i oddał piłkę Mbappe, który uderzył prosto w Neuera. Niemiec, co do niego niepodobne, popełnił błąd i piłka znalazła się w siatce.

Bayern ruszył do odrabiania strat. Próbował Mueller, Sane i Goretzka, jednak za każdym razem na ich drodze stawali obrońcy lub kapitalnie broniący Keylor Navas. Kostarykańczyk w 21 i 23 minucie zaliczył dwie nieprawdopodobne interwencje, dzięki czemu PSG mogło dalej śmiało atakować. Jeszcze wcześniej sędzia nie uznał bramki Mbappe, bo przy podaniu do Francuza dopatrzył się spalonego.

Obie drużyny tworzyły sobie okazję i w zasadzie nie robiły przerw od ataków. Na kolejną skuteczną ofensywę trzeba było czekać do 28. minuty.

Bayern - PSG. Asysta Neymara, bramka Marquinhosa

Po akcji w polu karnym Bayernu Neymar zebrał wybitą piłkę i z 40 metrów dośrodkował za linię obrony. Cała linia defensywy Bayernu wyszła wysoko, by złapać na spalonym Mbappe, jednak Marquinhos wykorzystał to i praktycznie niestrzeżony przyjął podanie od Brazylijczyka. Kapitan PSG pewnie wykończył akcję i na tablicy wyników było już 2:0.

Bayern starał się odpowiedzieć, ale na boisku widoczny był brak najskuteczniejszego „target-mana” mistrzów Niemiec – Roberta Lewandowskiego. Na chwilę zastąpił go Eric Choupo-Moting, który w 37. minucie skorzystał z nieuwagi obrońców i dobrze uderzył głową po podaniu Pavarda.

Temperatura meczu nie spadła w drugiej połowie. Do odrabiania strat rzucili się gospodarze, co szybko dało efekt. Kolejne kapitalne podanie posłał Kimmich, Mueller nie został przypilnowany i pewnie pokonał Navasa.

Bayern - PSG. Niewykorzystana przewaga

Mistrzowie Niemiec mieli miażdżącą przewagę w liczbie oddawanych strzałów (25 do 4 w drugiej połowie), ale widać było przełożenia tej statystyki na wynik. Bardzo nieskuteczny był Sane, Coman kilkanaście razy został powstrzymany, a podania przez środek boiska praktycznie nie mogły przejść.

Już po 8 minutach od wyrównania gospodarze znowu musieli gonić wynik. Wystarczyły trzy podania: Draxler wyprowadził Neymara, Brazylijczyk oddał piłkę do Mbappe, a Francuz został sam na sam z Boatengiem. Ściął piłkę do prawej strony i uderzył w krótki róg. Obrońca mistrzów Niemiec nie był w stanie zareagować i zrobiło się 2:3.

Do końca meczu przewagę miał Bayern, ale wyniku nie udało się już poprawić. Klub z Monachium czeka teraz niezwykle trudne zadanie - rewanżowe spotkanie 1/8 finału LM gra już za 6 dni na Parc de Princes w Paryżu.

Bayern Monachium - PSG 2:3 (1:2)

• 3' Mbappe K. (asysta: Neymar), 0:1
  • 28' Marquinhos (asysta: Neymar), 0:2
  • 37’ Choupo-Moting E. (asysta: Pavard), 1:2
  • 60’ Muller Thomas (asysta: Kimmich) 2:2
  • 68’ Mbappe K. (asysta: Neymar)