Dwa gole i dwie asysty Lewandowskiego, Bayern w ćwierćfinale LM

08.08.2020 22:49
Bayern - Chelsea

Robert Lewandowski strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty, a jego Bayern Monachium rozbił Chelsea 4:1 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów i bardzo pewnie awansował do ćwierćfinału rozgrywek. W pierwszym meczu, jeszcze przed pandemią koronawirusa, Bawarczycy wygrali 3:0.

Robert Lewandowski miał w tym meczu nie grać. Pandemia koronawirusa i wymuszona przerwa w rozgrywkach sprawiła, że Polak zdołał wyleczyć uraz i mógł wesprzeć swoich kolegów w rewanżowym starciu z Chelsea. Na Stamford Bridge Polak popisał się znakomitymi statystykami - strzelił gola i zanotował dwie asysty - a w Monachium jeszcze te osiągnięcia poprawił.

Kapitan biało-czerwonych w 10. minucie wywalczył, a chwilę później wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Caballero. Następnie "Lewy" wcielił się w rolę asystenta przy trafieniu Ivana Perisicia. Przyjezdnych stać było tylko na honorowego gola, a jego autorem tuż przed przerwą okazał się Tammy Abraham. Pomógł mu w tym Manuel Neuer, który praktycznie wystawił mu piłkę do strzału z najbliższej odległości.

Bayern - Chelsea: Popis Lewandowskiego

Po przerwie trwało show Lewandowskiego. Kolejna asysta przy bramce Corentina Tolisso oraz 13. już w tym sezonie Ligi Mistrzów gol przypieczętowały awans Bayernu do ćwierćfinału. W nim podopieczni Hansiego Flicka zmierzą się z Barceloną, która wyeliminowała Napoli (1:1, 3:1).