Bayern - Benfica: Zobacz WIDEO trzech goli i asysty Roberta Lewandowskiego

02.11.2021 22:58
Robert Lewandowski

Bayern Monachium pokonał u siebie z Benficę 5:2 w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Trzy gole dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski, po jednym dopisali Serge Gnabry i Leroy Sane, a dla lizbończyków trafili Brazylijczyk Morato i Urugwajczyk Darwin Nunez. Zobacz WIDEO wszystkich bramek i skrót z meczu Bayern - Benfica w LM!

Strzelanie dla Bayernu Monachium w meczu z Benficą rozpoczął w 26. minucie Robert Lewandowski.

Bayern - Benfica: Gol Roberta Lewandowskiego

Polak otrzymał z prawej strony fenomenalną centrę od Francuza Kingsleya Comana i nie pomylił się przy strzale głową z najbliższej odległości.

Bayern - Benfica: Gol Serge'a Gnabry'ego i asysta Roberta Lewandowskiego

Drugi gol padł zaledwie sześć minut później. Robert Lewandowski dostał świetne, długie podanie od Joshuy Kimmicha, dośrodkował krótkim podaniem do Serge'a Gnabry'ego, a ten strzałem piętą pokonał Greka Odysseasa Vlachodimosa.

Bayern - Benfica: Gol Morato

Bramka kontaktowa dla Benfiki padła w 38. minucie. Hiszpan Alejandro Grimaldo dośrodkował po rzucie wolnym w pole karne Bayernu, a tam jak spod ziemi wyrósł Brazylijczyk Morato, który uderzeniem głową nie dał szans Manuelowi Neuerowi.

Bayern - Benfica: Gol Leroya Sanego

Gol na 3:1 padł już na początku drugiej połowy. Kanadyjczyk Alphonso Davies podbił piłkę w polu karnym Benfiki na woleja Leroyowi Sanemu, a skrzydłowy huknął nie do obrony dla Vlachodimosa.

Bayern - Benfica: Drugi gol Roberta Lewandowskiego

Druga bramka Lewandowskiego miała miejsce w 61. minucie. Polak otrzymał podanie od Sanego, minął obrońcę Benfiki jak dziecko i w pięknym stylu podbił piłkę nad kładącym się do interwencji Vlachodimosem.

Bayern - Benfica: Gol Darwina Nuneza

Gol na 2:4 dla Benfiki padł w 74. minucie. Joao Mario popisał się cudowną, solową akcją, zagrał prostopadłą piłkę do Darwina Nuneza, a Urugwajczyk z problemami, ale pokonał jednak Neuera.

Bayern - Benfica: Trzeci gol Roberta Lewandowskiego

Hat-tricka Lewandowski skompletował w 84. minucie. Neuer wykopał piłkę w stronę polskiego napastnika, obrona Benfiki się pogubiła, a nasz snajper wrzucił piłkę wychodzącemu Vlachodimosowi za kołnierz.

Bayern - Benfica: Skrót meczu

Bayern - Benfica: Wynik meczu Ligi Mistrzów

Ostatecznie Bayern pokonał Benficę 5:2 w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W kolejnej rundzie Bawarczycy zmierzą się na wyjeździe z Dynamem Kijów, zaś lizbończycy zagrają na Camp Nou z Barceloną.