Barcelona odpada z Ligi Mistrzów. Drużyna Xaviego bezradna w Monachium

08.12.2021 22:50
Bayern - Barcelona NA ŻYWO

FC Barcelona odpadła z Ligi Mistrzów. "Duma Katalonii" musiała wygrać z Bayernem w Monachium, ale była bezradna i przegrała aż 0:3. Robert Lewandowski zakończył fazę grupową z dziewięcioma trafieniami na koncie.

• Bayern Monachium pokonał Barcelonę 3:0 w meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów
  • Wobec zwycięstwa Benfiki z Dynamem Kijów "Duma Katalonii" odpadła z Champions League i wiosną zagra w Lidze Europy
  • Robert Lewandowski nie poprawił swojego dorobku strzeleckiego

By awansować do fazy pucharowej Ligi Mistrzów,  FC Barcelona musiała dokonać prawie niemożliwego, czyli pokonać  Bayern na jego własnym stadionie. Katalończycy przegrali trzy ostatnie spotkania z Bawarczykami, a patrząc na wyniki "Blaugrany" w La Lidze i  Lidze Mistrzów trudno było się spodziewać przełamania tej passy. W ostatniej kolejce drużyna Xaviego Hernandeza w nieco osłabionym składzie przegrała na Camp Nou z Realem Betis (0:1), a wcześniej zremisowała z Benficą w arcyważnym meczu (0:0).

Było jeszcze inne alternatywne rozwiązanie. Barcelona przegrywa z Bayernem i Portugalczycy ulegają Dynamu Kijów. Katalończycy rzeczywiście bardzo gładko dali się ograć Bawarczykom, ale w Lizbonie Ukraińcy też nie mieli nic do powiedzenia (0:2). W efekcie wiosną przedstawiciel hiszpańskiej piłki rywalizował będzie tylko na poziomie Ligi Europy.

Liga Mistrzów: Bayern - Barcelona [WYNIK]

"Duma Katalonii" odważnie rozpoczęła, ale animuszu wystarczyło gościom na trzy minuty. Potem gospodarze całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku i wypunktowali przeciwnika.

Trwało to jednak dość długo, bo dopiero w 34. minucie Robert Lewandowski ładnie oszukał Gerarda Pique i zagrał wprost na głowę Thomasa Muellera, a ten wykonał wyrok. Tuż przed przerwą po podaniu Comana podwyższył Leroy Sane. Wynik po przerwie ustalił Jamal Musiala.

Kapitan reprezentacji Polski tym samym ukończył fazę grupową z dziewięcioma golami. W klasyfikacji strzelców LM 2021/2022 zajmuje 2. miejsce.

Bayern Monachium - FC Barcelona 3:0

Bramki: Thomas Mueller (34'), Leroy Sane (43'), Jamal Musiala (62')

Składy

• Bayern: Manuel Neuer -  Benjamin Pavard, Dayot Upamecano, Niklas Suele, Alphonso Davies (Omar Rochards 71') - Corentin Tolisso (Marc Roca 60'), Jamal Musiala - Leroy Sane, Thomas Mueller, Kingsley Coman (Bouna Sarr 71) - Robert Lewandowski
  • Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Clement Lenglet, Gerard Pique, Ronald Araujo, Jordi Alba (Oscar Mingueza 30') - Frenkie De Jong (Ricky Puig 73'), Gavi (Yusuf Demir 86'), Sergio Busquets - Ousmane Dembele (Philippe Coutinho 73'), Memphis Depay, Sergino Dest (Nico Gonzalez 46')