Bartosz Kapustka z poważną kontuzją? Są pierwsze informacje ws. piłkarza

22.07.2021 11:28
Bartosz Kapustka

Bartosz Kapustka może być kontuzjowany nawet przez kilka miesięcy, a u pomocnika podejrzewa się naderwanie więzadeł w kolanie. - Lekarz powiedział, że mamy przygotować się na najgorsze - mówił Czesław Michniewicz po meczu Legii.

Bartosz Kapustka chwilę po pierwszym gwizdku otworzył wynik spotkania, strzelając bramkę już w 3. minucie. W czasie świętowania gola pomocnik podskoczył w górę i nieszczęśliwie lądując, doznał urazu kolana. Finalnie Legia musiała radzić sobie bez swojego zawodnika. Wojskowi wymęczyli zwycięstwo z Florą Tallin 2:1, gdzie gola w ostatnich minutach zdobył Rafael Lopes.

Jeden ze scenariuszy zakłada naderwanie więzadeł w kolanie. Taki uraz może sprawić, że Kapustkę czeka kilkumiesięczna przerwa w treningach.

Bartosz Kapustka kontuzjowany. Jak poważny jest uraz?

- Rozmawiałem z Bartkiem i z lekarzem w przerwie. Szczegółowe badania będą jutro, ale rokowania nie są najlepsze. Po pierwszej diagnozie lekarz powiedział, że mamy przygotować się na najgorsze. Ale na razie niczego nie przesądzamy - tłumaczył Czesław Michniewicz na pomeczowej konferencji prasowej.

Spotkanie rewanżowe Legii z Florą Tallin zaplanowano we wtorek, 27 lipca. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.