LM: Sensacja na Camp Nou. Ondrej Kolar i Slavia Praga zatrzymali Barcelonę

05.11.2019 19:50
Barcelona - Slavia

FC Barcelona sensacyjnie zremisowała u siebie ze Slavią Pragą 0:0 w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Fenomenalne spotkanie w bramce gości rozegrał Ondrej Kolar, który kilkukrotnie zatrzymał chociażby samego Lionela Messiego. To dopiero drugi punkt czeskiej drużyny w tej edycji Champions League, a ósmy Katalończyków.

FC Barcelona sensacyjnie zremisowała u siebie ze Slavią Pragą 0:0 w czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bramkarz gości, Ondrej Kolar, popisał się sześcioma wspaniałymi obronami, które uratowały jego zespół przed przegraną w tym spotkaniu.

Barcelona - Slavia: Sensacja na Camp Nou. Czesi urwali punkty Katalończykom

Pierwsza połowa meczu była zaskakująco wyrównana, chociaż to podopieczni Ernesto Valverde stworzyli sobie więcej okazji. Już w 11. minucie obiecujący strzał na bramkę Ondreja Kolara oddał Nelson Semedo, jednak czeski bramkarz zdołał wybić to uderzenie na rzut rożny.

W 35. minucie solowym rajdem na bramkę golkipera Slavii popisał się Lionel Messi, który po przedryblowaniu kilku obrońców uderzył ostatecznie w poprzeczkę.

Osiem minut później Argentyńczyk ponownie zagroził Kolarowi, ale i tym razem górą okazał się bramkarz czeskiej ekipy. Po rzucie rożnym groźny strzał głową oddał Gerard Pique, ale znów świetnie zainterweniował 25-latek.

Najgroźniejszą sytuację w doliczonym czasie gry pierwszej części spotkania miała Slavia, która zdołała nawet wbić piłkę do siatki, lecz strzelec gola, Jan Boril, okazał się być na spalonym.

Druga połowa zaczęła się od naporu Katalończyków. W 55. minucie na bramkę czerwono-białych uderzył fantastycznie obsłużony przez Ousmane Dembele Sergi Roberto, lecz Hiszpan zrobił to zbyt niedokładnie i wprost w bramkarza.

Cztery minuty później "Blaugrana" cieszyła się z pierwszego gola, który nie został jednak uznany po weryfikacji VAR. Messi, który zgrał piłkę do nieupilnowanego Arturo Vidala, okazał się być na pozycji spalonej.

W 77. minucie byliśmy świadkami kolejnego pojedynku na linii Messi - Kolar i ponownie to Czech wyszedł z tej batalii zwycięsko. Fantastycznie obronił strzał lecący w lewy górny róg jego bramki.

W doliczonym czasie gry piłkę meczową na nodze miał Vidal, który jednak nie zdołał dopaść do świetnie zagranej futbolówki przez Ivana Rakiticia. Chilijczyk miał ostatnią szansę, by strzelić gola na wagę zwycięstwa dla Barcelony. Po tej akcji angielski sędzia Michael Oliver zakończył spotkanie.

Liga Mistrzów: Wynik meczu Barcelona - Slavia w czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów

Dla Slavii Praga był to drugi zremisowany mecz w tegorocznych rozgrywkach Champions League. Wcześniej podzieliła się punktami z Interem Mediolan. Barca z dwoma wygranymi i dwoma remisami wciąż zajmuje pierwsze miejsce w grupie F z dorobkiem ośmiu punktów, natomiast czerwono-biali są ostatni z dwoma oczkami. O godzinie 21:00 swój mecz rozpoczęły pozostałe dwa zespoły z tego zestawienia, mające po cztery punkty na koncie: wspomniany już Inter oraz Borussia Dortmund.

Poniżej relacja na żywo z meczu Barcelona - Slavia Praga w czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów:

FT

Za wspólnie spędzone emocje tego spotkania serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne nasze relacje!

FT

I to koniec meczu! Po fenomenalnym spotkaniu na bramce Ondreja Kolara Slavia Praga remisuje na wyjeździe z Barceloną 0:0.

90+3'

Żółta kartka dla Ondreja Kolara za grę na czas.

90+2'

Świetna akcja Barcelony, Messi zgrał do Rakiticia, ten wrzucił, ale Vidal nie zdołał dobiec do piłki. Brakowało milimetrów!

90+1'

Solowa akcja Frenkiego de Jonga, ale Holender zagrał za mocno w pole karne Slavii.

90'

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Moment szybkiej gry, próbują kontratakować siebie oba zespoły, ale na próbach się kończy.

88'

W pole karne wrzucił wreszcie piłkę Sergi Roberto, ale nikt nie zdołał dojść do tego dośrodkowania.

87'

Barcelona w ataku pozycyjnym.

86'

Atakowała Slavia, ale Stanislav Tecl na spalonym.

84'

Faul Kudeli i żółta kartka dla piłkarza Slavii.

83'

Atakuje Barcelona, w polu karnym przy piłce Arturo Vidal, zagrał do tyłu, ale za plecy Griezmanna. Do Rakiticia zgrał jeszcze Fati, ale Chorwat fatalnie przestrzelił.

82'

Zmiana w Slavii: Lukas Provod melduje się na boisku za Lukasa Masopusta.

82'

Faul Husbauera i żółta kartka dla czeskiego zawodnika.

81'

Krótka przerwa w grze. Na boisku leżał Pique, ale wszystko wydaje się być już w porządku.

80'

Rzut rożny Husbauera dobry, ale świetnie zblokowany przez Gerarda Pique.

80'

Atakuje teraz również Slavia, wrzutka Coufala jednak zablokowana i rzut rożny dla czeskiej drużyny.

77'

Rzut rożny Slavii nieudany i świetna kontra Barcelony. Ansu Fati pognał lewą stroną i zewnętrzną częścią stopy zgrał do Messiego. Argentyńczyk z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki, ale w porę zdążył zareagować nie kto inny jak Ondrej Kolar!

76'

Kolejny atak Slavii, za piłką pognał Tecl, ale wywalczył jedynie korner.

75'

Strata Semedo i kontra Slavii, ale świetny pressing Barcelony sprawił, że piłka znalazła się za kilkadziesiąt sekund u... Kolara.

74'

Dwa brzydkie faule graczy Slavii w krótkim odstępie czasu. Najpierw Olayinka, później Masopust.

72'

Uspokoiła się nam teraz gra obu drużyn, chociaż akcja rozgrywa się głównie na połowie Barcelony.

69'

Atakuje Barca, w pole karne do piłki prawie dopadł Griezmann, ale prawie, bowiem kolejny raz świetnie interweniował na bramce Kolar.

68'

Ostatnia zmiana w Barcy: Ivan Rakitic melduje się na boisku za Sergio Busquetsa.

67'

Po rzucie rożnym zamieszanie, ale niewystarczające, by zagrozić bramce Barcelony.

67'

I ponownie atak Slavii, dośrodkowywał Husbauer, ale tylko rzut rożny dla czeskiej drużyny.

65'

Atak Slavii, zagrywał Sevcik, ale niecelnie i obrońcy Barcelony radzą sobie z jego dośrodkowaniem.

65'

Zmiana w Barcelonie: Ousmane Dembele opuszcza boisko, a wchodzi na nie Ansu Fati.

64'

I od razu Czech miał szansę na strzelenie gola, ale nieczysto trafił w piłkę przed polem karnym Barcy.

63'

Zmiana w Slavii Praga. Nicolae Stanciu schodzi z boiska, a w jego miejsce na murawie melduje się Josef Husbauer.

62'

Messi uderzył ze stałego fragmentu gry, ale za lekko. Piłkę z pola karnego wybili jeszcze obrońcy.

61'

Kolejna akcja Barcy, wrzucał Griezmann, piłkę w polu karnym Slavii odebrał Messi, ale zablokowany, a następnie sfaulowany przy rogu pola karnego.

60'

Nie ma gola, był spalony Barcelony! Gramy dalej.

59'

Barcelona strzela gola, piłkę do siatki po podaniu Messiego wbija Vidal, ale sędzia sygnalizuje weryfikację VAR. Czekamy!

57'

Zmiana w Slavii. Boisko opuścił Ibrahim Traore, a w jego miejsce pojawił się Stanislav Tecl.

55'

Przyspiesza Barca, kolejna świetna akcja z prawej strony, w polu karnym sam na sam z bramkarzem znalazł się Sergi Roberto po świetnym podaniu Dembele, ale górą ponownie Ondrej Kolar!

54'

Dobra podcinka Griezmanna w stronę Vidala, ale świetnie przykrył Chilijczyka Coufal.

52'

Barcelona próbuje przejąć inicjatywę w meczu i uspokaja swoją grę wieloma podaniami.

51'

Z dystansu uderzył Sevcik, ale bardzo, bardzo wysoko nad bramką ter Stegena.

49'

Messi uderzył mocno, ale minimalnie za wysoko nad bramką Kolara.

48'

Rzut wolny dla Barcelony z bardzo dogodnej pozycji. Stanciu sfaulował Messiego i otrzymał żółtą kartkę za to przewinienie.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania! Jedna zmiana w Barcelonie, Sergi Roberto pojawił się na murawie za Jordiego Albę.

HT

Koniec pierwszej połowy. Po świetnej pierwszej części FC Barcelona remisuje ze Slavią Pragą 0:0.

45+2'

Ostatnia akcja Slavii, Stanciu wrzucił do Borila, ten uderzył głową w ter Stegena, a następnie dobił piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego.

45'

Rzut rożny dla Barcy po kolejnej akcji, ale obrońcy Slavii radzą sobie z tym dośrodkowaniem. Sędzia doliczył jedną minutę do regulaminowego czasu gry.

44'

Żółta kartka dla Sergio Busquetsa za faul na rywalu.

43'

Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego, z główki uderzył Gerard Pique, ale ponownie fenomenalnie w bramce Kolar!

43'

Kolejna świetna akcja Barcelony, przed klarowną szansą na gola stanął w polu karnym Slavii Leo Messi, uderzył po długim rogu, ale fenomenalnie obronił jego uderzenie Kolar. Rzut rożny dla Barcy.

41'

Atak Barcelony, piłkę w polu karnym Slavii chciał odebrać Dembele, ale w porę wybił mu ją sprzed nóg Kolar.

40'

Rzut rożny Slavii ponownie szybko wyjaśniony przez obronę Barcelony.

39'

Rzut rożny nieudany, ale za chwilę Slavia otrzymała rzut wolny po faulu Vidala. Stanciu dośrodkował, ale ponownie tylko korner.

37'

Kolar popełnił fatalny błąd we własnym polu karnym, ale na jego szczęście piłka po wybiciu trafiła pod nogi zawodnika Slavii. Czesi pognali z kontrą, piłkę próbował wrzucić Masopust, ale Pique wybił na rzut rożny.

35'

Fenomenalna solowa akcja Leo Messiego! Argentyńczyk pognał na bramkę Kolara od połowy boiska, minął kilku rywali i uderzył w spojenie. Piłkarze Slavii mogą odetchnąć z ulgą!

34'

Wysoki pressing Barcelony na Slavii, wreszcie Czesi stracili piłkę, ale to jak radzą sobie z naporem dużo lepszego "na papierze" rywala jest imponujące.

33'

Z rzutu wolnego uderzył Stanciu, ale minimalnie obok prawego słupka bramki ter Stegena.

32'

Atakowała ponownie Barca, ale Dembele zatrzymany przez Borila. Kontratak Olayinki zakończył się faulem Semedo i żółtą kartką dla Portugalczyka.

29'

Rzut rożny dla Barcy po kolejnej akcji prawą stroną. "Blaugrana" krótko, piłka trafiła do Alby, który fantastycznie obsłużył Messiego. Argentyńczyk chciał wystawić piłkę koledze z drużyny na pustą bramkę, ale w porę powstrzymali go obrońcy Slavii.

27'

Jeszcze lepsza kontra Slavii - Soucek zagrał świetne podanie do Olayinki, ten wrzucił, mocno uderzył Stanciu, ale trafił w Masopusta... Nie ma nawet kornera dla czeskiej drużyny.

26'

Świetna akcja Barcelony z lewej strony. Dwójkowo zagrali ze sobą Griezmann i Alba, Hiszpan wrzucił piłkę do Messiego, ale wolej Argentyńczyka powędrował poza stadion.

24'

Tym razem prawą flanką pognał Dembele. Francuz również zatrzymany przez Borila.

23'

Atak Slavii nieudany. Piłka przed wrzutką wyszła poza boisko.

22'

Ostry kąt nie zraził Leo Messiego, Argentyńczyk uderzył na bramkę Kolara, lecz ten pewnie wybił piłkę na rzut rożny. Messiego przed strzałem nie zraził również... korner. Stamtąd też uderzał, ale i tym razem górą czeski bramkarz.

21'

Żółta kartka dla Olayinki za faul na Semedo.

20'

Ponownie w natarciu Semedo. Portugalczyk wszedł już w pole karne, gdy wślizgiem zatrzymał go Frydrych. Czeski defensor dodatkowo nabił prawego obrońcę i nie będzie rzutu rożnego dla Barcy.

18'

Dobre wybicie Kolara z bramki zapoczątkowało akcję Slavii. Podanie Stanciu do Sevcika jednak za mocne i wyszło poza linię bramkową.

17'

Cały czas w natarciu Czesi. Tym razem na skrzydle akcje budował Olayinka, ale zatrzymany przez Semedo.

16'

Seria rzutów rożnych dla Slavii. Za trzecim udało się dobrze wrzucić piłkę, lecz w porę zainterweniował ter Stegen.

14'

Bardzo dobry zryw Slavii, Olayinka wyszedł z kontrą, sfaulował go Pique, ale piłkę wyłuskał Stanciu. Rumun wywalczył tylko rzut rożny, a Pique obejrzał żółtą kartkę.

12'

I jeszcze raz interweniować musiał Kolar, tym razem na przedpolu, wślizgiem, wybił piłkę spod nóg Antoine'a Griezmanna.

11'

Świetna akcja obrońców Barcelony. Pique zagrał prostopadłą piłkę do Semedo, ten podbiegł z futbolówką do bramki, uderzył po prawym dolnym rogu, ale fenomenalnie obronił Kolar!

10'

Bardzo dobra kontra Slavii, wywalczyli rzut rożny, ale dośrodkowanie Stanciu wprost w ręce ter Stegena.

9'

I ponownie akcja Barcelony, dobrze na dobieg zagrał piłkę do Semedo Dembele, ale Portugalczyk był na spalonym.

7'

Po przyspieszeniu Slavii, kontry próbowała Barca, ale akcja Dembele nieudana.

5'

Odbiera piłkę Slavia i konstruuje pierwszą akcję. Stanciu wrzucał do Traore, ale Iworyjczyk nie zdołał dojść o piłki. Za chwilę ponownie do pomocnika dośrodkowywał Soucek, ale i tym razem górą Barca. Ter Stegen do spółki z Lenglet wybili piłkę.

3'

Cały czas przy piłce spokojnie Barca, przy jedynym przyśpieszeniu Ousmane Dembele na spalonym. Kontra Slavii szybciutko zatrzymana.

2'

Spokojny początek Barcy. Widać, że po ostatnim wspólnym meczu bardziej szanują rywala.

1'

Rozpoczynamy mecz! Przy piłce Barca.

18:54

Obie drużyny już na boisku. Przed nami hymn Ligi Mistrzów!

18:51

Dodajmy, że Barca przystępuje do meczu ze Slavią po przegranej w La Liga. Podopieczni Ernesto Valverde ponieśli porażkę 1:3 z Levante. Czeska drużyna zanotowała natomiast w lidze wygraną 4:0 z Ostravą.

18:47

Przypomnijmy, że oba zespoły grają ze sobą już po raz drugi w tej edycji Ligi Mistrzów. Na wyjeździe FC Barcelona pokonała u siebie Slavię Pragę 2:1 po zaskakująco wyrównanym meczu.

18:41

Jako drudzy goście - Slavia Praga:

18:41

Na początek składy obu drużyn. Jako pierwsi gospodarze - FC Barcelona:

18:36

Dobry wieczór! Rozpoczynamy relację meczu FC Barcelona - Slavia Praga w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania emocji tego spotkania!