Cztery bramki i świetne widowisko na Camp Nou. Barcelona w ćwierćfinale LM

08.08.2020 23:00
Bacrcelona - Napoli

FC Barcelona - SSC Napoli: FC Barcelona pokonała u siebie SSC Napoli w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i tym samym awansowała do ćwierćfinału. Gole dla Katalończyków zdobywali kolejno Clement Lenglet, Lionel Messi oraz, z rzutu karnego, Luis Suarez. Dla popularnych "Azzurrich" honorowe trafienie z jedenastu metrów zdobył Lorenzo Insigne.

Barcelona pokonała u siebie Napoli 3:1 (3:1) w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansowała do kolejnej rundy. W pierwszym spotkaniu we Włoszech był remis 1:1. W pokonanym zespole do 70. minuty grał Piotr Zieliński, a od 79. Arkadiusz Milik.

Strzelanie dla Barcelony rozpoczął w 10. minucie Clement Lenglet, który wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Ivana Rakiticia...

... a zaledwie trzynaście minut później bramkę po cudownej, solowej akcji zdobył Lionel Messi.

Barcelona - Napoli: Katalończycy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

W 30. minucie mogło być już po meczu, po tym jak filigranowy Argentyńczyk trafił do siatki po raz drugi, jednak sędzia Cuneyt Cakir dopatrzył się przed strzałem napastnika zagrania ręką. I słusznie, bowiem Messi delikatnie pomagał sobie dłonią.

Co się jednak odwlekło, to nie uciekło, gdyż "Duma Katalonii" strzeliła bramkę na 3:0 w pierwszej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy. Kalidou Koulibaly sfaulował w polu karnym Messiego, powodując tym samym niewielki uraz u Argentyńczyka, a rzut karny na gola zamienił Luis Suarez

Zaledwie cztery minuty później sędzią podyktował "jedenastkę" w drugą stronę. Faulu na Lorenzo Insigne w polu karnym dopuścił się Rakitic i sędzia nie miał żadnych wątpliwości, by wskazać na wapno. Do karnego podszedł sam poszkodowany i wkrótce, w podobny sposób do Suareza, zamienił swoją szansę na gola.

W drugiej połowie nie padły już żadne bramki, chociaż piłka raz wpadła do siatki po strzale głową Milika. Napastnik reprezentacji Polski doszedł do świetnej sytuacji zaledwie dwie minuty po wejściu na boisko, jednak wcześniej znajdował się na minimalnym spalonym.

W ćwierćfinale LM Barcelona zmierzy się z Bayernem Monachium. Tego samego dnia Bawarczycy po raz drugi gładko rozprawili się z Chelsea. Tym razem Robert Lewandowski i spółka wygrali z "The Blues" 4:1, a popularny "Lewy" miał kontakt z piłką przy każdym zdobytym przez Bayern golu, notując tym samym dwie bramki i dwie asysty.

Barcelona - Napoli: Wynik meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów

Barcelona - Napoli 3:1 (3:1).

Bramki: dla Barcelony - Clement Lenglet (10), Lionel Messi (23), Luis Suarez (45+1-karny); dla Napoli - Lorenzo Insigne (45+5-karny).

Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja).

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Barcelona.