Bayern nie dał szans Barcelonie. Zabójcza skuteczność Lewandowskiego

14.09.2021 23:20
Barcelona - Bayern na żywo

Bayern Monachium nie dał najmniejszych szans Barcelonie i wysoko – 3:0 - pokonał Dumę Katalonii na jej własnym boisku. Robert Lewandowski, obecny na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, dwukrotnie pokonał Marca Andre ter Stegena.

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, a jego Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Barcelonę 3:0 w meczu 1. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bayern miał na Camp Nou niekwestionowaną przewagę od pierwszej do ostatniej minuty. Oddają to statystyki - Barcelona nie oddała w tym meczu ani jednego celnego strzału, a w sumie uderzała jedynie 5 razy.

Bayern grał w tym meczu tak, jak w poprzednich spotkaniach Bundesligi - z Herthą czy RB Lipsk. Drużyna Nagelsmanna nie dała gospodarzom miejsca do rozegrania akcji, agresywnie pressowała i odcinała od podań najgroźniejszych zawodników rywala. We wtorkowym meczu był to Memphis Depay, Frenkie de Jong i Pedri.

Nic nie pomogły skuteczne interwencji Araujo, czy waleczna postawa Pique. Przewaga Bayernu rysowała się z każdą minutą coraz wyraźniej i gole były tylko kwestią czasu.

Więcej: Barcelona - Bayern WIDEO: GOLE Roberta Lewandowskiego

Barcelona - Bayern. Zabójcza skuteczność Lewandowskiego

Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 56. i 85. minucie, podwyższając prowadzenie gości, które zapewnił im w 34. minucie Thomas Mueller. Tym samym kapitan reprezentacji Polski umocnił się na trzecim miejscu w klasyfikacji wszech czasów z 75 golami.

"Luty. Wtedy ostatni raz Lewandowski nie zdobył gola w meczu o stawkę. W lutym" - napisano na Twitterze Bayernu. Polak zdobywał gole w każdym z ostatnich 18 spotkań mistrza Niemiec. Łącznie, w Lidze Mistrzów zdobył już 75 bramek.

Gol Ronaldo nie uratował United. Porażka w starciu z Young Boys

Liga Mistrzów. Grupa E: WYNIKI

W drugim spotkaniu grupy E Dynamo Kijów, w składzie z Tomaszem Kędziorą, zremisowało u siebie z Benficą Lizbona 0:0.W kolejnej kolejce grupy E Bayern zagra na swoim boisku z Dynamem, a Barcelona pojedzie do Lizbony na mecz z Benficą. Oba spotkania odbędą się 29 września.RadioZET.pl/PAP