Bez niespodzianki w Dortmundzie. Manchester City w półfinale Ligi Mistrzów

14.04.2021 22:47
BVB - Man. City

Manchester City pokonał na wyjeździe Borussię Dortmund 2:1 i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu na Etihad Stadium padł taki sam rezultat. O finał drużyna Pepa Guardioli powalczy z Paris Saint-Germain.

• Manchester City pokonał Borussię Dortmund 2:1 w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów
  • W pierwszym spotkaniu Anglicy wygrali 2:1
  • W półfinale Champions League "The Citizens" zmierzą się z PSG

Manchester City przed tygodniem rzutem na taśmę pokonał Borussię Dortmund, a zwycięskiego gola w samej końcówce zdobył Phil Foden. Wyjazdowe trafienie Marco Reusa pozwalało kibicom tego zespołu mieć nadzieje, że Niemcom uda się sprawić niespodziankę i wyeliminować drużynę Pepa Guardioli.

Gospodarze musieli radzić sobie m.in. bez Jadona Sancho, natomiast z zespołem "Obywateli" do Dortmundu nie przyjechał m.in. Sergio Aguero. W wyjściowym składzie lidera Premier League znów zabrakło klasycznego napastnika  - Gabriel Jesus rozpoczął ten mecz na ławce. Wśród rezerwowych w ekipie BVB zasiadł Łukasz Piszczek.

LM: Borussia Dortmund - Manchester City [WYNIK]

Po pierwszej połowie bliżej półfinału Ligi Mistrzów była Borussia Dortmund. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się 17-letni Jude Bellingham, a goście, mimo kilku szans, nie zdołali przed przerwą doprowadzić do remisu.

Ten cel zrealizowali w 55. minucie.Emre Can próbował wybić piłkę głową, ale po interwencji futbolówka spadła mu na rękę. Arbiter podyktował rzut karny, a skutecznym egzekutorem okazał się Riyad Mahrez. W tym momencie Westfalczycy potrzebowali jednego gola, by przedłużyć swoje szanse w dogrywce, ale to przyjezdni zadali decydujący cios. Na kwadrans przed końcem wynik ponownie ustalił Foden.

W półfinale Manchester City zagra z PSG.

Borussia Dortmund - Manchester City 1:2

Bramki: Jude Bellingham (15.) - Riyad Mahrez (55. - karny), Pfil Foden (75.)