Zmarnowana szansa Atletico, Mueller uratował Bayern

01.12.2020 22:52
Atletico - Bayern

Atletico Madryt zremisowało z Bayernem Monachium 1:1 w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów. Przez podział punktów drużyna Diego Simeone nie uzyskała jeszcze awansu do fazy pucharowej.

Bayern przystąpił do tego meczu, będąc pewnym pierwszego miejsca w grupie. W związku z tym Hansi Flick dał szanse na grę rezerwowym graczom. W pierwszych 15 minutach to goście przeważali na stadionie Wanda Metropolitano.

W końcu zawodnicy Atletico zaczęli śmielej atakować bramkę rywali. W 26. minucie wynik spotkania otworzył Joao Felix. Llorente dośrodkował z linii końcowej na środek pola karnego, Portugalczyk wyprzedził obrońców i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Przez większość czasu Atletico zamknęlo Bayern na własnej połowie, ale w akcjach gospodarzy brakowało wykonania ostatniego kroku, który zagroziłby bramce rywali.

Atletico - Bayern: Bawarczycy uciekli spod topora

Po zmianie stron i kilku zmianach w ekipie Bawarczyków (na boisku pojawili się m.in. Tomas Mueller i Serge Gnabry), gra mistrzów Niemiec zaczęła wyglądać nieco lepiej. Piłkarze Hansiego Flicka zaczęli wychodzić nieco wyżej, ale to nie przełożyło się na dogodne sytuacje.

Wydawało się, że Atletico obroni wynik do końca. Jednak w 85. minucie Mueller został sfaulowany w polu karnym przez Felipe, a sędzia podyktował rzut karny.

Po chwili sam poszkodowany zamienił jedenastkę na bramkę, dzięki czemu Bayern doprowadził do remisu.

Ostatecznie zespoły podzieliły się punktami, przez co Atletico jeszcze musi poczekać na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Atletico Madryt - Bayern Monachium 1:1 (1:0).

Bramki: dla Atletico - Joao Felix (26); dla Bayernu - Thomas Mueller (86-karny).