Zamknij

Liga Mistrzów: Zakażeni w Atletico Madryt to piłkarze

10.08.2020 11:15
Atletico Madryt
fot. PAP/EPA

Dwie zakażone koronawirusem osoby w Atletico Madryt to piłkarze - poinformowano w internetowych serwisach hiszpańskich dzienników "As" i "Marca". W czwartek podopieczni Argentyńczyka Diego Simeone mają grać w Lizbonie z RB Lipsk w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Atletico Madryt poinformowało o dwóch pozytywnych testach na koronawirusa w niedzielę, nie zdradzając nazwisk ani funkcji zakażonych osób w klubie. Zdaniem mediów wszystko wskazuje na to, że chodzi o dwóch piłkarzy, a ponadto w klubie panuje obawa, że zanim poddali się domowej izolacji, zdążyli jeszcze zarazić innych.

Atletico - RB Lipsk: koronawirus przed meczem Ligi Mistrzów

Madrytczycy mieli lecieć do Lizbony w poniedziałek o 20, ale przełożyli podróż o jeden dzień. Obecnie czekają bowiem na wyniki kolejnych badań. Zgłoszone do wyjazdu są łącznie 93 osoby.

- W środę Atletico miało trenować na stadionie Jose Alvalade, na ten dzień zaplanowano też ostatnie przed meczem testy na koronawirusa. Ale teraz wszystko jest możliwe... - podsumował "As".

Zespół RB Lipsk jest w stolicy Portugalii od soboty, w niedzielę odbył pierwszy trening.

Liga Mistrzów - nowy format rozgrywek w sezonie 2019/2020

Z powodu pandemii zmieniono format rozgrywek Ligi Mistrzów. W Lizbonie zostanie rozegrany miniturniej. O awansie zadecyduje jedno spotkanie. Od 12 do 15 sierpnia rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały, a 18 i 19 sierpnia - półfinały. Triumfator LM zostanie wyłoniony 23 sierpnia w meczu finałowym na stadionie Luz, na którym swoje spotkania rozgrywa Benfica Lizbona.

RadioZET.pl/PAP/AN