Kapitalne widowisko w Madrycie. Liverpool lepszy od Atleti w hicie LM

19.10.2021 23:03
Mohamed Salah

Atletico przegrało z Liverpoolem mecz 3. kolejki Ligi Mistrzów. Spotkanie na Wanda Metropolitano to wizytówka Ligi Mistrzów. Jeszcze w pierwszej połowie padły 4 bramki, a w drugiej widzowie obejrzeli także rzut karny oraz akcję Atleti, która mogła dać gospodarzom remis.

Mecz Atletico - Liverpool zaczął się dla gospodarzy gorzej, niż można było założyć w najgorszych planach. Zawodnicy Simeone, którzy chcieli na własnym stadionie postawić się faworyzowanej drużynie Liverpoolu już po 13 minutach przegrywali 2:0, a w ich grze trudno było szukać pozytywów. Pierwsze trafienie zaliczył Salah, który schodząc z prawego skrzydła obszedł Carrasco, Lemara i Hermoso, po czym mocno uderzył w długi róg bramki Oblaka. Piłka odbiła się jeszcze od Milnera i wpadła do siatki.

Po 5 minutach było już 2:0. Trent Alexander-Arnold dorzucił z prawej strony piłkę w pole karne, obrońcy Atletico wybili ją na przedpole, a piłki dopadł Naby Keita. Malijczyk potężnie uderzył z tzw. fałsza i trafił do siatki.

Manchester City gromi Club Brugge. Popis drużyny Guardioli, gol debiutanta

LM: Sporting lepszy w starciu najsłabszych drużyn grupy C

Atletico – Liverpool. Dwa gole Griezmanna

Atletico do 18 minuty nie oddało strzału na bramkę Liverpoolu. Udało się to dopiero w 20 minucie. Gospodarze rozegrali rzut rożny, piłkę przejął Lemar. Francuz wszedł w pole karne mijając Keitę, odegrał do stojącego bez krycia Koke, który uderzył po długim rogu. Piłka odbiła się jeszcze od Griezmanna i wpadła do siatki.

Atleti nie osiadło na laurach i szybko stworzyło sobie kolejną okazję. Fenomenalnie zachował się Rodrigo de Paul, który odebrał piłkę na własnej połowie i posłał kilkudziesięciometrowe podanie za linię obrony Liverpoolu. Piłkę świetnie przyjął Griezmann i wypuścił ją sobie lekkim odegraniem. Pozostało tylko strzelić, ale naprzeciwko Francuza stał Alisson, który nie dał się przelobować. Griezmann już po kilku minutach stanął przed szansą na poprawienie swojego błędu. Świetną akcję przeprowadził Joao Felix, który obszedł jednego zawodnika rywali, wszedł między czterech i z lewej strony zagrywał do Francuza. Napastnik Atleti świetnie zabrał się z piłką, wyprzedził obrońców i uderzył po długim rogu.

Atleti – Liverpool. Rzut karny dla Liverpoolu

Atletico zaczęło drugą połowę niemal tak fatalnie jak pierwszą. Tym razem nie straciło gola, a zawodnika. Z boiska wyleciał Griezmann, który próbował przyjąć spadającą z wysoka piłkę, Francuz podniósł wysoko nogę i uderzył korkiem w twarz Firmino. Brazylijczyk długo podnosił się z boiska, a były zawodnik Barcelony musiał je opuścić. Atleti musiało głębiej się cofnąć, ale Liverpool nawet pomimo przewagi zawodnika miał problemy z tworzeniem sytuacji. Ułatwiło mu to zachowanie Mario Hermoso w 76 minucie. Hiszpan w walce o piłkę z Diego Jotą powalił Portugalczyka na ziemię. Sędzia podyktował rzut karny, którego wykorzystał Mohamed Salah.

Atleti mogło jeszcze odrobić stratę, bo po chwili sędzia podyktował rzut karny po faulu na Gimenezie. Został on jednak odwołany po konsultacji z wozem VAR.

Atletico - Liverpool: WYNIK

Po trzech spotkania grupowych Liverpool ma 9 punktów, a Atletico 4, czyli tyle samo, co Porto, które pokonało Milan 1:0. Bez wygranej ani punktu w grupie pozostaje AC Milan.

Atletico - Liverpool 2:3

• Gole dla Atletico: 20, 34’ A. Griezmann.
  • Gole dla Liverpoolu: 8’ M. Salah, 13’ N. Keita, 78’ Salah