Kung-fu Griezmann. Brutalny faul Francuza w Lidze Mistrzów

20.10.2021 09:05
Antoine Griezmann

Antoine Griezmann był bohaterem pierwszej połowy, ale na początku drugiej ciosem kung-fu zaatakował jednego z rywali i z czerwoną kartką musiał opuścić boisko. Jego Atletico Madryt nie poradziło się z Liverpoolem w Lidze Mistrzów.

1. Liga Mistrzów: Atletico Madryt - Liverpool [WYNIK]
  2. Atletico - Liverpool: Czerwona kartka Griezmanna [WIDEO]

Antoine Griezmann latem wrócił z Barcelony do Atletico Madryt, ale jego postawa na boisku nie uległa poprawie. Francuz, który miał być motorem napędowym "Dumy Katalonii", na Camp Nou zawodził, mówiło się o dużym rozczarowaniu, a niekiedy stawał się pośmiewiskiem, gdy z kilku metrów nie potrafił umieścić piłki w opuszczonej przez golkipera bramce. Na Wanda Metropolitano wcale nie było lepiej. Pierwsze skrzypce w ataku "Los Colchoneros" odgrywali Luis Suarez i Angel Correa, na skrzydle szalał Yannick Ferreira Carrasco, a pierwszym wchodzącym był Joao Felix. Dla lidera "Trójkolorowych" często brakowało miejsca w wyjściowym składzie. We wtorek w Lidze Mistrzów dostał jednak swoją szansę i trudno mówić, by jej nie wykorzystał. Niestety, potem jednak "odcięło mu prąd".

Gospodarze po dwóch kolejkach Champions League mieli na koncie cztery punkty. Zaczęli od falstartu i remisu z FC Porto. Później męczyli się na San Siro z Milanem i prawdopodobnie gdyby nie szybka czerwona kartka Francka Kessiego trudno byłoby im wrócić z Lombardii z kompletem punktów.

Liga Mistrzów: Atletico Madryt - Liverpool [WYNIK]

We wtorek do hiszpańskiej stolicy przyjechał niepokonany Liverpool. Po 13 minutach wydawało się, że podopieczni Diego Simeone zostaną rozgromienie, gdyż "The Reds" za sprawą Mohameda Salaha i Naby'ego Keity prowadzili już 2:0. Wówczas przypomniał o sobie Antoine Griezmann, który jeszcze w pierwszej połowie dwa razy wpisał się na listę strzelców i doprowadził do wyrównania. Po przerwie wynik ustalił Salah.

Rezultat mógłby być inny, madrytczycy grali dobrze, byli na fali, odrobili dwubramkową stratę, ale zaraz po przerwie zostali osłabieni przez jednego ze swoich graczy. W roli głównej znów wystąpił Griezmann.

Atletico - Liverpool: Czerwona kartka Griezmanna [WIDEO]

W 52. minucie francuski napastnik znalazł się w okolicach Felipe i Roberto Firmino. Piłkarz Liverpoolu próbował strącić piłkę głową, a snajper Atletico stopą. Griezmann nie trafił jednak w futbolówkę i podeszwą buta kopnął w twarz Brazylijczykami. Arbiter pokazał mu czerwoną kartkę.

Na półmetku rywalizacji w grupie B Liverpool prowadzi z kompletem 9 punktów. Atletico i FC Porto mają cztery "oczka", natomiast AC Milan pozostaje bez punktów. W następnej kolejce dojdzie do rewanżów - "The Reds" na Anfield podejmą Atletico, a Włosi zagrają na San Siro z ekipą z Portugalii.