Liga Mistrzów: Atletico wyrwało punkt Juventusowi

18.09.2019 22:55
Atletico Madryt - Juventus Turyn

Juventus Turyn prowadził już 2:0, a jednak tylko zremisował z Atletico Madryt 2:2 w pierwszym spotkaniu grupy D Ligi Mistrzów. Całe spotkanie w barwach mistrza Włoch rozegrał Wojciech Szczęsny, który zwłaszcza w pierwszej połowie popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.

Już na początku Polak musiał interweniować po uderzeniach Joao Felixa i Jose Gimeneza. Później miał mniej pracy, ale po zmianie stron kapitalnie zatrzymał uderzenie Vitolo. Niestety nie udało mu się zachować czystego konta, a Juventusowi utrzymać wypracowanej zaliczki.

Liga Mistrzów - GRUPY, WYNIKI, TERMINARZ

Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Kanonadę w 48. minucie rozpoczął Juan Cuadrado, a kiedy w 65. minucie na 2:0 podwyższył Blaise Matuidi wydawało się, że słynąca z dobrej gry obronnej drużyna mistrza Italii nie da sobie wydrzeć zwycięstwa. A jednak. Gole Stefana Savicia i wprowadzonego z ławki Hectora Herrery, który debiutował w barwach Atletico, pozbawiły Juventus kompletu punktów.

W doliczonym czasie gry znakomitą akcją popisał się Cristiano Ronaldo, ale po ograniu trzech rywali nie zdołał skierować piłki w światło bramki. Piłka o centymetry minęła słupek.

Zapis relacji z meczu Atletico - Juventus w LM:

90'+5

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90'+5

KONIEC MECZU. Juventus prowadził 2:0, a jednak wróci z Madrytu z tylko jednym punktem.

90'+4

Fenomenalna Ronaldo. Portugalczyk ograł trzech rywali, oddał groźny strzał, ale piłka o centymetry minęła słupek bramki Oblaka.

90'+3

Blisko Juventus! Dośrodkowanie Cuadrado, ale Ronaldo tylko został trafiony piłką.

90'

Sędzia dolicza aż 5 minut. Atletico jeszcze zaryzykuje?

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Hector Herrera wyrównuje po strzale głową. Atletico znów wykorzystuje stały fragment gry, tym razem korner.

88'

Felix zabawił się dwoma zawodnikami Juve, ale zatrzymał się na trzecim - Bentancurze.

87'

I jest debiut Aarona Ramseya. Walijczyk w miejsce Pjanicia.

86'

Saul przerzucił piłkę na siatkę bramki Szczęsnego. Nieudane dośrodkowanie.

83'

Piłkarze Atletico protestują, że było zagranie piłki ręką. Rzeczywiście była u Bonucciego, ale nabita przez... de Ligta. I za te protesty kartkę ogląda Diego Costa.

82'

Co za interwencja Szczęsnego! Polak efektownie broni mocny strzał Vitolo.

81'

Dobre zwody Dybali, próba dogrania do środka do Ronaldo spaliła jednak na panewce. Czujnie obrońcy z Madrytu.

80'

O proszę, jest Paulo Dybala. Na ławkę udaje się Higuain.

78'

Oblak uprzedza Ronaldo. Słoweniec ratuje swój zespół.

76'

I właśnie za Thomasa pojawia się Hector Herrera. Ale to niejedyna zmiana - Simeone gra va banque. W miejsce Lodiego wchodzi Vitolo.

74'

Skurcze łapią Thomasa. To chyba koniec jego występu w tym meczu.

73'

Oblak doskonale broni strzał Higuaina. A potem Savić blokuje jeszcze dobitkę Matuidiego.

73'

Atletico walczy, a Szczęsny broni kolejny strzał.

71'

Żółta kartka dla Cuadrado za odepchnięcie rywala, ale to Lodi wcześniej prowokował i faulował.

70'

GOOOOOOOOOOOOLLLLLL dla Atletico. Świetne rozegranie rzutu wolnego, Gimenez dograł do Savicia i jest kontaktowe trafienie.

69'

Pierwsza roszada w Juventusie - za Khedirę wchodzi Bentancur.

67'

To jest piękno futbolu. Po pierwszej połowie krytykowaliśmy Cuadrado i Matuidiego, a obaj w drugiej części wpisali się na listę strzelców.

65'

GOOOOOOOLLLLLLLLLLLL! 2:0 dla Juventusu po golu Blaise'a Matuidiego. Kapitalna asysta Alexa Sandro.

65'

Włoch przeprosił, a Holender jest już gotowy do pracy.

64'

Nietypowa sytuacja. Sędzia leży na murawie. Przypadkowo został trafiony piłką w twarz przez Bonucciego.

63'

Ronaldo fauluje rywala przy próbie oddania strzału.

60'

Zmiana w Atletico - Angel Correa w miejsce Lemara.

59'

Gimenez ponownie wygrał walkę o górną piłkę, ale wyjaśnili to zawodnicy Juve. Za chwilę znakomita akcja Atletico i jeszcze jeden strzał urugwajskiego stopera. Niecelnie.

59'

Brazylijczyk wraca na murawę. Tymczasem Atletico ma rzut rożny.

57'

Danilo leży na murawie. Jeśli będzie musiał opuścić boisko, Sarri będzie musiał cofnąć do obrony Cuadrado i wprowadzić gracza na skrzydło.

56'

Chwila uspokojeniu na boisku. Tak padł gol dla mistrzów Włoch.

54'

Juventus miał doskonałą okazję do kontry. Wyszli czterech na trzech, ale zmarnował to wszystko Danilo.

52'

Potężne i bardzo niecelne uderzenie Thomasa Parteya.

52'

Lemar wywalczył korner, ale zagrożenia z tego stałego fragmentu gry nie było.

50'

Udana interwencja Szczęsnego na przedpolu. Polak szybko chciał rozpocząć kontrę, ale Cuadrado nie zdołał dopaść do piłki.

49'

Asystę przy trafieniu Kolumbijczyka zanotował Gonzalo Higuain. Nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw. Teraz Atletico musi ruszyć.

48'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL! Nieoczekiwanie Juventus obejmuje prowadzenie po trafieniu Juana Cuadrado!

46'

Wracamy na drugą połową i czekamy na gole. Obie ekipy bez zmian.

45'

KONIEC pierwszej połowy. Atletico wygląda lepiej, ale dobrze w bramce spisuje się Wojciech Szczęsny.

45'

Fatalny strzał Matuidiego. Po pierwszej połowie Atletico prezentuje się lepiej, a w Juventusie jest kilku kandydatów do zmiany - Cuadrado, Matuidi i Danilo. Problem w tym, że ten ostatni w ogóle nie ma zmiennika, a Dybala jest dla Sarriego niemal niewidzialny.

43'

Koke padł w polu karnym, ale z politowaniem spojrzał na niego de Ligt, a sędzia nie zareagował. Hiszpan próbował wymusić jedenastkę.

40'

Uderzenie Ronaldo głową celne, ale za lekkie i pewnie łapie Oblak.

39'

Kontra Juve przyniosła temu zespołowi rzut rożny. Dośrodkowanie Pjanicia do rywala.

37'

Kolejna wrzutka Lodiego i świetna komunikacja Szczęsnego z Bonuccim.

35'

Strzał z dystansu Pjanicia, rykoszet i było niebezpiecznie pod bramką Oblaka.

34'

"Stara Dama" wygląda tak samo jak w meczu z Fiorentiną, czyli bezbarwnie. Trudno na razie dopatrzyć się innego pomysłu na ten mecz niż gra na bezbramkowy remis.

32'

Mnóstwo wrzutek posyłają w pole karne Szczęsnego zawodnicy Atletico, ale można odnieść wrażenie, że właśnie o taką grę chodzi Juventusowi. Bonucci i de Ligt na razie wygrywają większość górnych piłek.

31'

A jednak nie było. Przekombinowali gospodarze.

30'

Bezmyślny faul Cuadrado na Lodim na wysokości pola karnego. Będzie groźnie.

28'

Szczęsny wypuścił piłkę z rąk, ale zaasekurował go Bonucci. Gracze Atletico i tak nie przewidywali błędu i większego zagrożenia nie było.

24'

Bardzo niepewnie gra Danilo: źle się ustawia, gubi krycie i niedokładnie podaje.

22'

Pierwszy celny strzał na bramkę Oblak. Próbował Ronaldo z ok. 25. metrów.

22'

Ostry faul Pjanicia na Diego Coście. Sędzia nie dał jednak kartki Bośniakowi.

21'

Cały czas wygwizdywany jest Ronaldo przez miejscową publiczność. Oni cały czas pamiętają występy Portugalczyka w Realu Madryt, gdy Atletico było - obok Sevilli - jego ulubioną "ofiarą".

20'

Wreszcie jakaś szybsza, składniejsza akcja gości zakończona za głębokim dośrodkowaniem Matuidiego.

19'

Znowu Gimenez głową i znowu skutecznie broni Szczęsny. Słabo wygląda na razie Juventus.

16'

Kolejna interwencja Szczęsnego, który wyłapuje mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Lodiego.

15'

Żółta kartka dla Matuidiego za uderzenie ręką w twarz Koke. Francuz zdaniem sędziego nieprzepisowo się zastawiał.

13'

Dużo pracy ma w tym fragmencie spotkania Szczęsny. Polak łapie piłkę po strzale głową Felixa. Juventus coraz częściej dopuszcza do groźnych sytuacji, a sam jest bezproduktywny.

11'

Jeszcze jedno uderzenie, tym razem niecelne Gimeneza.

10'

Kapitalna akcja Felixa. Portugalczyk przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i uderzył ze szpica. Szczęsny na posterunku.

10'

I kolejna wrzutka do Ronaldo, ale tym razem piłkę z nogi zdjął mu Trippier.

9'

Groźna centra do Ronaldo. Portugalczyk nabiegał na piłkę, ale uprzedził go Gimenez.

7'

Dośrodkowanie Lodiego zamieniło się w strzał. Szczęsny czujnie łapie piłkę.

5'

Zderzenie Bonucciego z Costą. Włoch mocno to odczuł.

3'

Dobry przerzut do Trippiera, ale zagranie Anglika niedokładne. Za chwilę Felix wywalczył rzut wolny, jednak centra Lemara również mało precyzyjna.

2'

Za krótkie dośrodkowanie Pjanicia, który z powodu urazu nie dokończył ligowego starcia z Fiorentiną.

1'

Juventus już wywalczył rzut rożny.

1'

Grają! Od środka ruszyli goście.

21:01

Spotkanie poprowadzi Holender Danny Makkelie.

21:00

Hymn Ligi Mistrzów mamy już za sobą. Jeszcze powitanie, losowanie i zaczynamy mamy nadzieję znakomite widowisko.

20:58

Te zespoły powinny rozstrzygnąć między sobą kwestię pierwszego miejsca w grupie D. Jeśli Bayer Leverkusen bądź Lokomotiw Moskwa będą w stanie zagrozić wielkim faworytom, to sprawią ogromną niespodziankę.

20:45

Po raz ostatni obie drużyny spotkały się w poprzednim sezonie w 1/8 finału. Atletico wygrało u siebie 2:0 i wydawało się, że świetnie broniąca ekipa utrzyma tę przewagę w Turynie. Tak się nie stało, bo znów geniuszem błysnął Cristiano Ronaldo, autor hat-tricka.

20:36

Diego Simeone posyła do boju wszystko, co ma najlepszego. Z przodu Diego Costę będzie wspierał Joao Felix, przez wielu uważany za następcę Cristiano Ronaldo.

20:34

Zaczynamy tradycyjnie od składów. W ekipie gości, mimo m.in. kontuzji Douglasa Costy, znów tylko na ławce znalazł się Paulo Dybala. W bramce stanie Wojciech Szczęsny.

20:33

Witamy i zapraszamy na relację z jednego ze szlagierów pierwszej kolejki Ligi Mistrzów Atletico Madryt - Juventus Turyn.