LM: Real Madryt wymęczył zwycięstwo w Bergamo

24.02.2021 22:52
Atalanta - Real Madryt

Real Madryt, pozbawiony m.in. Sergio Ramosa i Karima Benzemy, pokonał na wyjeździe Atalantę Bergamo 1:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gospodarze od 17. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Remo Freulera.

• Atalanta Bergamo w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przegrała z Realem Madryt
  • Od 17. minuty gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Remo Freulera
  • "Królewscy" zagrali w Lombardii bez kilku kluczowych graczy, w tym Sergio Ramosa i Karima Benzemy

Real Madryt przyjechał do Bergamo bez dziewięciu ważnych graczy i z młodzieżą na ławce. Zinedine Zidane nie mógł liczyć m.in. na Sergio Ramosa, Karima Benzemę, Edena Hazarda, Daniego Carvajala, Marcelo czy Rodrygo. Atalanta takich problemów nie miała - kontuzję leczy jedynie Hans Hateboer.

Hiszpanie w 1/8 finału LM mają aż cztery drużyny, ale trzy z nich przegrały swoje spotkania. Barcelona dostała łomot od PSG 1:4, Sevilla uległa Borussii Dortmund 2:3, a Atletico Madryt przegrało z Chelsea 0:1. "Królewscy" grali więc nie tylko dla siebie, ale dla całej La Ligi. Honor jednej z czołowych europejskich lig udało się uratować, choć zwycięstwo w Lombardii nie przyszło gładko.

LM: Atalanta - Real Madryt [WYNIK]

Sprawę przyjezdnym ułatwił w 17. minucie Remo Freuler, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Ferlanda Medny'ego i ujrzał czerwoną kartkę. Włosi bardzo dobrze się bronili aż do 86. minuty, gdy znów dał o sobie znać Mendy. To on strzałem z dystansu zapewnił swojej drużynie cenne zwycięstwo i korzystny rezultat przez zaplanowanym na 16 marca rewanżem.

Atalanta Bergamo - Real Madryt 0:1

Bramka: Ferland Mendy (86.)