Artur Boruc rozczarowany grą Legii. "Z taką ambicją nie pasujemy do Europy"

22.07.2021 10:41

Artur Boruc po meczu z Florą Tallin nie ukrywał rozczarowania grą Legii. Mistrzowie Polski wygrali 2:1 na własnym boisku, choć przez dużą część spotkania dali się zdominować zespołowi z Estonii. - Z takim zaangażowaniem, ambicją, nie pasujemy do Europy. Musi być dużo lepiej. Wszędzie – mówił wprost były reprezentant Polski.

Artur Boruc zabierający głos po meczu to rzecz wyjątkowa. Bramkarz mówi przede wszystkim w szatni, gdzie cieszy się ogromnym autorytetem, ale po spotkaniu z Florą Tallin wypowiedział się publicznie. Bramkarz Legii opublikował na Instagramie film, w którym ocenił grę swojego zespołu.

- Tak pokrótce. Z takim zaangażowaniem, ambicją nie pasujemy do Europy. Chcemy tam bardzo być, musi być dużo lepiej. Wszędzie. Tyle. Tak po prostu czuję – podsumował bramkarz Legii. W opisie do filmu Boruc dodał: „puenta… mam nadzieje, że serce i zaangażowanie wróci. Spokojnej nocy”

Artur Boruc po meczu Legii z Florą: "z takim nastawieniem nie pasujemy do Europy"

Legia wygrała z Florą Tallin dzięki bramce Kapustki z 3. minuty i trafieniu Rafaela Lopeza z 1 min. doliczonego czasu gry w drugiej połowie. Mistrzowie Polski mieli kilka dobrych okazji w pierwszej połowie, jednak przez dużą część meczu musieli bronić się przed atakami Estończyków. Defensywa Legii nie wyglądała najlepiej, na co wielokrotnie zwracał uwagę Artur Boruc.

Estończycy wykorzystali to w drugiej połowie: Henrik Ojamaa, kryty przez dwóch legionistów, odegrał ze skraju pola karnego do Rauno Sappinena, który pokonał Boruca. Rewanżowe spotkanie Legii z Florą odbędzie się 27 lipca w Tallinie.