Zamknij

Aleksander Ceferin uderza w potęgi. Nie chce ich w Lidze Mistrzów

10.09.2021 18:04
Aleksander Ceferin
fot. OZAN KOSE/AFP/East News

Aleksander Ceferin po raz kolejny odniósł się do klubów Superligi. Prezydent UEFA przyznał, że nie miałby nic przeciwko, gdyby Real Madryt, Barcelona i Juventus zniknęły z europejskich rozgrywek.

Aleksander Ceferin po raz kolejny wrócił do klubów założycieli Superligi. Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku piłkarski świat wstrząsnął pomysłem stworzenia nowych rozgrywek, w których występowałoby łącznie 15 największych europejskich drużyn. Z powodu niezadowolenia ze strony kibiców i protestów UEFA, dziewięć zespołów wycofało się z inicjatywy. Real Madryt, Barcelona i Juventus nie opuścił projektu i wstrzymały proces, odkładając go na bliżej nieokreślony termin.

Wydawało się, że temat Superligi poszedł w zapomnienie, ale nic bardziej mylnego. W ostatniej rozmowie dla "Der Spiegel" prezydent UEFA powrócił do trzech klubów, nie szczędząc im krytycznych uwag.

Aleksander Ceferin uderzył w kluby Superligi. Nie chce ich w Lidze Mistrzów

- Nie miałbym nic przeciwko ich odejściu z rozgrywek pod egidą UEFA. To bardzo zabawne, że chcą stworzyć nowe rozgrywki, a jednocześnie pragną grać w tym sezonie w Lidze Mistrzów. Każdy z prezydentów tych trzech klubów jest niekompetentny. Ci faceci próbowali zabić piłkę nożną - przyznał ostro Ceferin.

Oprócz tego Słoweniec ujawnił, że gdy odmówił zespołom pomocy w organizacji nowych rozgrywek, ci zaczęli mu grozić, mówiąc, że mają wystarczająco pieniędzy, aby go pozwać, jeżeli ten nie zmieni zdania.

- Florentino Perez lamentował, że jego klub może przetrwać jedynie dzięki Superlidze, a następnie próbował kupić Kyliana Mbappe za 180 mln euro - zaznaczył prezydent UEFA.

RadioZET.pl