Zamknij

Aleksander Ceferin: Real wyrzucony z Ligi Mistrzów? Jest mała szansa

22.04.2021 09:50
Aleksander Ceferin
fot. PAP/EPA

Aleksander Ceferin w jednym z ostatnich wywiadów zabrał głos na temat możliwego wyrzucenia Realu Madryt z Ligi Mistrzów. Prezes UEFA przyznał, że jest mała szansa na to, by mecz Królewskich z Chelsea w półfinale nie doszedł do skutku.

  • UEFA nie wyrzuci z tegorocznej edycji Ligi Mistrzów uczestników projektu Superligi
  • Mecze PSG - Manchester City i Real Madryt - Chelsea zostaną rozegrane zgodnie z planem
  • UEFA może jednak wyciągnąć konsekwencje na kolejne rozgrywki

Tuż po tym, jak ogłoszony został projekt Superligi, pojawiło się mnóstwo głosów, że UEFA ukarze zaangażowane w nią kluby i wyrzuci je z europejskich pucharów. Niektórzy podawali, że z półfinałów Ligi Mistrzów usunięte zostaną Real, Chelsea i Manchester City, a co za tym idzie - tytuł zostanie przyznany Paris Saint-Germain. Jak przyznał Ceferin, taki scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny.

Telewizje nie pozwolą na odwołanie meczów Ligi Mistrzów

Prezes UEFA podkreślił, że nie może zdecydować się na taki krok ze względu na kontrakty telewizyjne. - Jak nie zagramy, będziemy musieli płacić odszkodowania - powiedział. Dodał jednak, że UEFA podejmie kroki dotyczące przyszłości. Nie wiemy jednak, czy chodzi o nałożenie kar na kluby zaangażowane w projekt Superligi, czy całkowite wykluczenie ich z rozgrywek.

Przypomnijmy, że w udział w ogłoszonym w niedzielę projekcie Superligi zadeklarowały: Atletico, FC Barcelona, Real Madryt, AC Milan, Inter, Juventus, Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United i Tottenham.

Tym samym wszystko wskazuje na to, że półfinały Ligi Mistrzów z udziałem PSG, City, Chelsea i Realu zostaną rozegrane zgodnie z planem. Pierwsze mecze zaplanowano już na 27 i 28 kwietnia, rewanże rozegrane zostaną tydzień później.