Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski

Liga Mistrzów: Bayern dopełnił formalności w Stambule

14.03.2018 19:48

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Besiktas Stambuł 3:1 i przypieczętował awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Dla Bawarczyków to była tylko formalność, bowiem w pierwszym spotkaniu wygrali aż 5:0.

Bayern Monachium fot. PAP/EPA

Turcy musieli liczyć na cud, by wyeliminować mistrzów Niemiec. Nawet biorąc pod uwagę gorący teren i żywiołowo reagującą publiczność gospodarze nie mieli większych szans na awans, ale mogli powalczyć o honorowe pożegnanie się z rozgrywkami. To im się jednak nie udało - umiejętności wystarczyło tylko na honorowego gola.

Wynik spotkania w 18. minucie otworzył Thiago Alcantara, który zamknął doskonałe dośrodkowanie Thomasa Muellera. Potem dwukrotnie trafiali gracze ze Stambułu - raz do własnej siatki (Gokhan Gonul), a raz do właściwej (Vagner Love). Wynik na 3:1 ustalił Sandro Wagner.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Robert Lewandowski rozpoczął ten mecz w podstawowym składzie, ale nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich możliwości. W 68. minucie zmienił go Sandro Wagner.

Ćwierćfinaliści prawie w komplecie

Bayern jest już siódmym ćwierćfinalistą tej edycji Ligi Mistrzów. Wcześniej awans wywalczyły Real Madryt, Sevilla, Juventus, AS Roma, Liverpool oraz Manchester City, a wieczorem stawkę uzupełni Barcelona lub Chelsea.

Besiktas Stambuł - Bayern Monachium 1:3 (0:5)

Bramki: Vagner Love (59.) - Thiago Alcantara (18.), Gokhan Gonul (46. - samobój), Sandro Wagner (84.)