Właściciel Romy w ekstazie po Lidze Mistrzów, wyremontuje fontannę przed Panteonem

Andreas Nicolaides
11.04.2018 17:53
James Pallotta, właściciel AS Roma
fot. PAP/EPA

Właściciel klubu piłkarskiego AS Roma James Pallotta zadeklarował w środę, że przekaże 230 tysięcy euro na remont fontanny przed Panteonem w Rzymie. Ogłosił to dzień po tym, gdy świętując awans drużyny do półfinału Ligi Mistrzów wskoczył do innej fontanny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W nocy z wtorku na środę pochodzący z USA Pallotta ciesząc się z kibicami Wiecznego Miasta z pokonania przez jego klub Barcelony w ćwierćfinale rozgrywek wskoczył z radości do fontanny na Piazza del Popolo. Takie zachowanie jest kategorycznie zabronione i na mocy obowiązujących od niedawna przepisów karane grzywną w wysokości do 500 euro.

Zobacz także

Liga Mistrzów: AS Roma wyeliminowała Barcelonę

Właściciel i prezes Romy oświadczył, że dobrowolnie zapłaci grzywnę za swój wybryk. Obiecał to rano podczas rozmowy telefonicznej z burmistrz Rzymu Virginią Raggi. Następnie spotkał się z nią na Kapitolu i tam zapowiedział, że przekaże 230 tysięcy euro na remont fontanny przed Panteonem. W ten sposób najwyraźniej postanowił się zrehabilitować.

Po tej rozmowie Raggi oświadczyła: "Dziękujemy za hojność prezesa Pallotty, który po skoku do fontanny zdecydował się na nadzwyczaj wielkoduszny gest wobec miasta".

Właściciel AS Roma wskoczył do fontanny

Fontanna przed Panteonem zbudowana została wokół egipskiego obelisku w 1575 roku według projektu znanego architekta Giacomo della Porta na zamówienie papieża Grzegorza XIII.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN