Liga Mistrzów: Udane występy reprezentantów Polski

23.10.2018 23:00

Robert Lewandowski strzelił gola dla Bayernu Monachium, a bramkarz Juventusu Turyn Wojciech Szczęsny zachował czyste konto we wtorkowych meczach ich drużyn w 3. kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Tego dnia inni Polacy nie grali.

Wojciech Szczęsny fot. ISABELLA BONOTTO/AFP/East News

Lewandowski zdobył bramkę w wygranym 2:0 na wyjeździe meczu grupy E z AEK Ateny. Polski napastnik trafił z bliska do pustej bramki w 63. minucie (podawał mu Brazylijczyk Rafinha), ustalając wynik spotkania. To jego 47. gol w historii występów w Lidze Mistrzów, a drugi w obecnym sezonie tych rozgrywek. We wtorek został zmieniony w 84. minucie.

Z kolei Szczęsny zachował czyste konto w szlagierowym meczu grupy H na Old Trafford, gdzie jego Juventus wygrał z Manchesterem United 1:0.

W środę Napoli Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika w ciekawie zapowiadającym się meczu zagra na wyjeździe z Paris Saint-Germain. Wyjazdowe spotkanie (z FC Brugge) czeka również AS Monaco Kamila Glika, zaś Borussia Dortmund Łukasza Piszczka podejmie Atletico Madryt.

Liverpool, gdzie trzecim bramkarzem jest Kamil Grabara, zagra u siebie z Crveną Zvezdą Belgrad, a Lokomotiw Moskwa (Grzegorz Krychowiak i pauzujący od kilku tygodni Maciej Rybus) podejmie FC Porto.