Liga Mistrzów: Trzy minuty wstrząsnęły Londynem, Juventus w ćwierćfinale

07.03.2018 22:43

Juventus wygrał z Tottenhamem 2:1 po golach Gonzalo Higuaina i Paulo Dybali zdobytych w odstępie zaledwie trzech minut. Zwycięstwo zapewniło mistrzom Włoch awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę dla Tottenhamu zdobył Heung-Min Son.

Gonzalo Higuain fot. PAP/EPA

Pierwsza połowa należała zdecydowanie dla Tottenhamu, który stworzył sobie kilka dobrych sytuacji do zdobycia gola. Jedną z nich w 39. minucie wykorzystał Heung-Min Son, który po świetnym podaniu Trippiera strzałem z bliska pokonał Gianluigiego Buffona.

Tottenham - Juventus wynik

Negatywnym bohaterem był za to Szymon Marciniak, który nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla Juventusu, nie zauważył nadepnięcia Andrei Barzagliego na nogę rywala, a także pozostał niewzruszony na zagrania ręką we własnym polu karnym Mehdiego Benadii i Giorgio Chielliniego.

Druga połowa także rozpoczęła się pod dyktando gospodarzy. Gdy wydawało się, że kolejne gole dla Tottenhamu są kwestią czasu, do roboty wzięli się mistrzowie Włoch. Najpierw w 64. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Spurs, do piłki zagranej głową przez Samiego Khedirę dopadł Gonzalo Higuain i strzałem z pierwszej piłki doprowadził do wyrównania, a trzy minuty później ten sam zawodnik kapitalnym podaniem obsłużył Paulo Dybalę, który wyszedł sam na sam z Hugo Llorisem i trafił na 2:1.

Wyniki 1/8 finału Ligi Mistrzów

W tym momencie w ćwierćfinale był Juventus, bowiem pierwszy mecz w Turynie zakończył się remisem 2:2.

Gospodarze do końca próbowali doprowadzić do remisu i dogrywki. Bliski trafienia do siatki był Harry Kane, ale po strzale głową trafił w słupek.

Obrona Juve do końca nie dała się zaskoczyć. Mistrzowie Włoch wygrali dwumecz 4:3 i awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Manchester City w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

W drugim środowym meczu 1/8 finału Manchester City przegrał z FC Basel 1:2. Pierwszy mecz zakończył się jednak wygraną The Citizens 5:0 i to oni zagrają w kolejnej rundzie.