Liga Mistrzów: Sześć goli i dwie czerwone kartki w meczu Ajax - Bayern

12.12.2018 22:58

Bayern Monachium zremisował z Ajaksem Amsterdam 3:3 w meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski fot. PAP/EPA

Lewandowski otrzymał prostopadłe podanie od Serge'a Gnabry'ego i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy w 13. minucie spotkania w Amsterdamie. W 87. uderzył natomiast precyzyjnie z rzutu karnego.

Polak ma osiem trafień w tym sezonie - jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców - a 53 w karierze. Brakuje mu jeszcze trzech goli, żeby zrównać się na piątym miejscu klasyfikacji wszech czasów Champions League z Holendrem Ruudem van Nistelrooyem.

Polak miał okazje jeszcze powiększyć dorobek, ale dwa razy jego strzały z bliska wybronił kameruński bramkarz Ajaxu Andre Onana.

Ajax tego dnia postawił mistrzowi Niemiec znaczny opór. Po pierwszym trafieniu Lewandowskiego dwa gole uzyskał Serb Dusan Tadic. Później Polak wyrównał z karnego, a prowadzenie gościom dał Francuz Kingsley Coman. W doliczonym czasie na 3:3 wynik ustalił Argentyńczyk Nicolas Tagliafico.

- Dawno nie było takiego dziwnego meczu. Gra była ofensywna, nie brakowało sytuacji, dużo się działo. Zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie, co było celem, ale w naszej grze jest jeszcze sporo do poprawienia - przyznał Lewandowski na antenie Polsat Sport.

Sędzia pokazał w tym meczu dwie czerwone kartki za brutalne faule - w 67. minucie z boiska usunięty został Austriak Maximilian Woeber z Ajaxu, a w 75. - pomocnik Bayernu Thomas Mueller.

Remis jest korzystniejszy dla gości, którzy zakończyli zmagania na pierwszym miejscu w tabeli. Ajax awansuje z drugiego, natomiast do 1/16 finału Ligi Europy trafi Benfica Lizbona, która pokonała u siebie AEK Ateny 1:0.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ AJAX - BAYERN:

90. min.

Koniec! Ajax - Bayern 3:3! Mistrzowie Niemiec kończą grupę na pierwszym miejscu, Ajax wychodzi z drugiej pozycji.

90. min.

GOOOL!!! Coś niesamowitego! Znów mamy remis! 3:3!

90. min.

Sędzia doliczył aż siedem minut.

90. min.

Bayern prowadzi 3:2! Co za przebieg tego meczu!

90. min.

GOOOL!!! Coman daje Bayernowi prowadzenie!

87. min.

GOOOL!!! Pewny strzał w lewy róg!

87. min.

Lewandowski...

87. min.

A teraz rzut karny dla Bayernu!

82. min.

Ajax prowadzi 2:1 i w tej chwili to zespół z Holandii jest liderem tej grupy!

82. min.

GOOOL!!! Pewnym strzałem pokonuje Neuera!

82. min.

Tadic...

81. min.

Rzut karny dla Ajaksu! Boateng sfaulował Dolberga!

76. min.

Muller wysoko uniesioną noga atakował piłkę, ale zamiast w futbolówkę trafił w głowę rywala. A więc gramy 10 na 10!

75. min.

A teraz czerwona kartka dla Mullera!

67. min.

Czerwona kartka dla Wobera! Obrońca Ajaksu wyleciał z boiska za ostry faul na piłkarzu Bayernu! Goretzka ucierpiał w tej sytuacji.

66. min.

Ribery na lewej stronie, dośrodkowanie na Lewandowskiego... Strzał! Fantastycznie Onana!

63. min.

Świetna, szybka akcja, podanie wzdłuż bramki i Tadic z bliska pokonuje Neuera!

63. min.

GOOOL!!!! Ajax doprowadza do remisu!

62. min.

Teraz strzela Ziyech! Neuer odbija piłkę.

57. min.

Ajax od kilku minut dominuje w środkowej strefie. Teraz Neres uderza z dystansu! Nad bramką!

51. min.

Ribery świetnie do Lewandowskiego, ten strzela! Zablokowany przez de Ligta.

47. min.

Akcja Bayernu, ale Kimmich za krótko zagrywał do Lewandowskiego.

46. min.

Przed nami druga połowa!

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Bayern prowadzi 1:0 po golu Roberta Lewandowskiego!

38. min.

Świetnie wychodził do kontrataku Bayern, ale w ostatniej chwili wślizgiem powstrzymany Ribery.

28. min.

Teraz fantastyczna szansa Bayernu! Gnabry zagrał do Lewandowskiego, ale ten strzelił z bliska wprost w Onanę!

22. min.

Ajax utrzymuje się przy piłce, ale niewiele teraz z tego wynika.

17. min.

Tadic wycofuje teraz piłkę do Blinda, ten strzela! Zablokowany!

15. min.

Ziyech strzela z dystansu! Obok!

13. min.

Dobre podanie Gnabry'ego w pole karne do Lewandowskiego, a ten z bliska pewnie pokonuje bramkarza rywali.

13. min.

GOOOL!!! Lewandowski!!!

12. min.

Znów Gnabry urywa się obrońcom Ajaksu! Wychodzi sam na sam - strzela! Broni świetnie Onana!

10. min.

Dośrodkowanie na Tadicia - strzał głową! Nad bramką!

8. min.

Kontratak Bayernu Monachium. Gnabry na skrzydle, strzela prawą nogą... Słabo. Mógł podawać w pole karne.

4. min.

Teraz w polu karnym Lewandowski, ale jego strzał daleko obok bramki Ajaksu.

3. min.

W odpowiedzi uderza van de Beek, ale wprost w Neuera.

2. min.

Pierwsza groźna akcja Bayernu - Gnabry ruszył środkiem pola - strzela lewą nogą! Obok bramki!

1. min.

Zaczynamy!

20:58

Piłkarze obu ekip już na murawie. Czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:54

Oba zespoły są już pewne gry w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Stawką tego meczu jest jednak pierwsze miejsce w grupie.