Liga Mistrzów: Świetny mecz Ajaksu, zwycięstwo jednak dla Realu

13.02.2019 22:50

Real Madryt pokonał Ajax Amsterdam 2:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gole dla Królewskich strzelali Karim Benzema i Marco Asensio, dla Ajaksu trafił Hakim Ziyech.

Ajax - Real Madryt fot. PAP/EPA

W pierwszej połowie Ajax zupełnie zdominował Real. Narzucił bardzo wysoki pressing od pierwszej minuty, Królewscy mieli duże problemy, by wyjść z własnej połowy.

Gospodarzom udało się trafić do bramki w 38. minucie, ale sędzia - po interwencji systemu VAR - dopatrzył się pozycji spalonej i anulował bramkę Nicolasa Tagliafico.

W drugiej części meczu Real nieco się przebudził i nie pozwolił aż tak się zdominować. W 59. minucie wyszedł na prowadzenie po trafieniu Karima Benzemy, który wykorzystał dogranie Viniciusa i z bliska pokonał Andre Onanę.

Ajax do remisu doprowadził w 75. minucie, gdy Ziyech strzałem z pierwszej piłki umieścił ją w siatce rywala.

Decydujący cios w 87. minucie zadał Marco Asensio. Dzięki temu trafieniu do rewanżu na Satniago Bernabeu Real przystąpi z jednobramkową zaliczką. To spotkanie odbędzie się 5 marca.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ AJAX - REAL:

22:57

Trzeba przyznać, że Ajax rozegrał dziś bardzo dobry mecz. Stwarzał sobie sytuacje do zdobycia goli, ale brakowało skuteczności. Real wykorzystał natomiast swoje szanse i do rewanżu na Santiago Bernabeu przystąpi z zaliczką.

90. min.

Koniec meczu! Real Madryt po bardzo emocjonującym meczu pokonał Ajax Amsterdam 2:1!

90. min.

Teraz Dolberg wyszedł sam na sam z Courtois, ale tuż przed strzałem poślizgnął się!

90. min.

Ziyech strzela z dystansu, ale obok bramki.

90. min.

Fauluje Ramos w środku pola i ogląda żółtą kartkę. To oznacza, że nie zagra w meczu rewanżowym.

87. min.

Świetny kontratak Realu! Carvajal na prawej stronie dograł w pole karne do Asensio, a ten z bliska wpakował piłkę do bramki.

87. min.

GOOOL!!! Real po raz drugi!

86. min.

Reguilon spróbował teraz z dystansu, ale strzał bardzo niecelny.

83. min.

Żółta kartka dla Lucasa za faul w środku pola.

81. min.

Po rzucie rożnym piłka trafiła do Asensio, ten znów strzela, ale jest zablokowany.

80. min.

Trzecia zmiana w Realu: Mariano w miejsce Viniciusa.

79. min.

Kapitalnie teraz uderzył zza pola karnego Asensio! Minimalnie obok bramki.

77. min.

Kontratak Realu Madryt, Lucas strzela lewą nogą! Nad bramką.

75. min.

Neres ruszył lewą stroną, dograł do środka do Ziyecha, a ten wpakował piłkę do bramki.

75. min.

GOOOL! Ajax doprowadza do wyrównania!

74. min.

Teraz piłka do Dolberga, ten strzela z pola karnego! Nad bramką!

73. min.

Zmiana także w Realu: Asensio za Benzemę.

73. min.

Zmiana w Ajaksie: Dolberg pojawia się w miejsce Schone.

71. min.

Ziyech strzela, ale spokojnie broni Courtois.

70. min.

Reguilon fauluje blisko pola karnego. Żółta kartka.

68. min.

Rzut wolny dla Ajaksu. Dośrodkowanie... Wybija piłkę Benzema.

65. min.

Po zdobyciu bramki to Real wydaje się bardziej kontrolować grę. Ajax liczy natomiast na szybkie kontrataki.

60. min.

Zmiana w Realu: Lucas w miejsce Bale'a.

59. min.

Urwał się na lewej stronie Vinicius, zszedł do środka i zagrał do Benzemy, a ten strzałem z bliska pokonał Onanę!

60. min.

GOOOL!!! Real Madryt prowadzi!

58. min.

Dłużej pograł teraz piłką Real. Lepiej Królewscy wyglądają w drugiej połowie.

55. min.

Modric na wolne pole do Bale'a, ale Walijczyk uprzedzony przez Onanę.

53. min.

Fauluje w środku pola Ziyech zatrzymując kontratak Realu. Żółta kartka.

52. min.

Odpowiedź Ajaksu! Neres wychodzi sam na sam z Courtois - strzela! Wprost w Belga!

51. min.

Kapitalna teraz akcja Realu! Modric piętą zagrał do Carvajala, ten wycofał do Benzemy - strzał! Onana broni!

50. min.

Teraz urwał się na skrzydle Bale, zagrywa w pole karne, ale jego podanie zablokowane.

47. min.

Tadic dośrodkowuje w pole karne, ale radzą sobie z ta piłką gracze Realu.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Anulowany gol Ajaksu:

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Pierwsze 45 minut zdecydowanie dla Ajaksu. Real praktycznie nie istnieje. Gospodarze raz trafili do siatki Courtois, ale gol został anulowany po sprawdzeniu przez system VAR.

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Póki co wynik 0:0.

45. min.

Strzał Schone obroniony przez Courtois.

45. min.

Jeszcze rzut wolny dla Ajaksu.

42. min.

Ajax nie zwalnia tempa! Tadic minął Carvajala i Casemiro, ale potem niecelnie uderzył z bliska.

40. min.

A jednak nie ma bramki! Był spalony!

39. min.

Jeszcze mamy interwencję systemu VAR.

38. min.

Błąd Courtois, który wypuścił piłkę z rąk, ta trafiła do Tagliafico, który wpakował ją do bramki.

37. min.

GOOOL!!! Ajax na prowadzeniu!

37. min.

Rzut rożny dla Ajaksu. Dośrodkowanie...

36. min.

Ależ miał szansę Ajax! Ziyech dostał piłkę na ósmy metr i stanął sam na sam przed Courtois, ale przegrał pojedynek sam na sam z Belgiem!

32. min.

Bale strzela z dystansu. Piłka jeszcze odbiła się przed Onaną, ale ostatecznie wylądowała w jego rękach.

26. min.

Teraz łatwa strata Realu, piłka trafia w pole karne do Tadicia - strzał! Słupek! ratuje Real!

22. min.

Kontratak Ajaksu zakończony niecelnym podaniem Ziyecha.

19. min.

Teraz Carvajal w pole karne, ale łapie piłkę Onana.

15. min.

Rzut rożny dla Realu. Kroos w pole karne... uderza głową Bale, ale za lekko.

14. min.

Wreszcie dobra akcja Realu. Kroos ruszył środkiem, zagrał na lewo do Viniciusa, ten wpada w pole karne - strzela! Broni świetnie Onana!

12. min.

Rzut wolny. Schone strzela... w mur.

11. min.

Niesamowity jest ten pressing Ajaksu. Real w tych pierwszych minutach praktycznie nie istnieje.

9. min.

Teraz szybkie przejęcie gospodarzy. Ruszył z piłką Mazraoui, wpada w pole karne, strzela! Obok bramki! To mógł być gol.

8. min.

Rozgrywa długo piłkę Ajax, wreszcie dalekie podanie, ale piłka w rękach Courtois

6. min.

Kontratak Ajaksu zatrzymany świetnym wślizgiem Casemiro. Teraz rusza Real - piłka do Bale'a, ten strzela, ale wprost w bramkarza rywali.

5. min.

Bale fauluje w środku pola. Wznawia grę Ajax.

4. min.

Ziyech strzela z dystansu, ale niecelnie.

3. min.

Teraz piłka w pole karne, ale szybszy Courtois. Pewnie łapie piłkę.

2. min.

Szybko traci piłkę Real Madryt. Praktycznie nie może wyjść z własnej połowy.

1. min.

Agresywny pressing ze strony Ajaksu. Balew obronie,  "nastrzelił" jednego z gospodarzy i od bramki wznowi Courtois.

1. min.

Zaczęli!

21:00

Hymn Ligi Mistrzów i przywitanie obu ekip.

20:57

Piłkarze obu ekip wychodzą na murawę!

20:52

Dzisiejsze spotkanie będzie szczególne dla Sergio Ramosa. Kapitan Królewskich rozegra swój 600. mecz w barwach Realu.