Liga Mistrzów: Porto pokonało Romę po dogrywce i awansowało do ćwierćfinału

Andreas Nicolaides
06.03.2019 23:56
Porto - Roma

Piłkarze FC Porto pokonali Romę 3:1 po dogrywce (1:1, 2:1) i awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Po 90 minutach prowadzili 2:1, a pierwsze spotkanie w Rzymie przegrali 1:2.

W pierwszych 90 minutach bramki dla portugalskiego zespołu zdobyli Tiquinho (26.) i Malijczyk Moussa Marega (52.), a dla gości trafił z rzutu karnego Daniele De Rossi (37.).

W dogrywce oglądaliśmy tylko jedno trafienie. Pod koniec drugiej części w polu karnym rywali pociągany był za koszulkę zawodnik FC Porto Fernando. Arbiter główny Cuneyt Cakir skonsultował się z Szymonem Marciniakiem i Pawłem Gilem (sędziami VAR), po czym sam obejrzał to zdarzenie i podyktował rzut karny. "Jedenastkę" wykorzystał Alex Telles w 117. minucie. Chwilę później zespół sędziowski rozpatrywał też możliwy faul po drugiej stronie boiska, ale po naradzie z Polakami Cakir nakazał grać dalej.

AS Roma kontynuuje fatalną passę

Roma nie zdołała awansować, a do tego przedłużyła wstydliwą passę: od 12 lat nie zachowała czystego konta w wyjazdowym meczu Champions League. Ostatnio udało jej się to 6 marca 2007 roku w spotkaniu z Olympique Lyon (2:0). W późniejszych 32 wizytach na stadionach rywali (wliczając tę środową) straciła 77 goli.