Liga Mistrzów: Pięć goli w Gelsenkirchen, wielki powrót Manchesteru City

20.02.2019 23:07

Manchester City w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów wygrał na wyjeździe z Schalke 3:2. Dwie ostatnie bramki zdobył grając jednego zawodnika mniej.

Manchester City fot. PAP/EPA

Podopieczni Josepa Guardioli objęli prowadzenie w 18. minucie po bramce Sergio Aguero, który do spółki z Davidem Silvą wykorzystał błąd defensywy Schalke.

Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania, a potem wyszli na prowadzenie. W odstępie siedmiu minut sędzia podyktował dwa rzuty karne. Oba wykorzystał Nabil Bentaleb.

W 68. minucie City nie dość, że przegrywało 1:2, to jeszcze straciło Nicolasa Otamendiego, który wyleciał z boiska po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej, kartce. Anglicy grali jednak do końca. Najpierw w 85. minucie gola na 2:2 zdobył Leroy Sane, w 90. wynik ustalił Raheem Sterling.

Dzięki tej wygranej Manchester zbliżył się do awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Do rewanżu na własnym stadionie przystąpi z jednobramkową zaliczką.