Liga Mistrzów: Piast Gliwice poznał potencjalnego rywala w 2. rundzie

Maciej Walasek
19.06.2019 12:37
Piast Gliwice
fot. PAP/EPA

Piast Gliwice, który na początku zmierzy się z BATE Borysów poznał ewentualnego rywala w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Zespół Waldemara Fornalika trafi na zwycięzcę pary Linfield FC (Irlandia Północna) – Rosenborg Trondheim (Norwegia).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Piast Gliwice po sensacyjnym zdobyciu mistrzostwa Polski po raz pierwszy w swojej historii powalczy o awans do Ligi Mistrzów. Wcześniej gliwiczanie walczyli jedynie o Ligę Europy. W sezonie 2013/14 Piast zakończył rywalizację na 2. rundzie, w której musiał uznać wyższość Karabachu Agdam, a ostatnio marzeń o europejskich pucharach pozbawił go IFK Goeteborg.

Zobacz także

Kibice drużyny z Gliwic liczą na o wiele lepszy wynik swojego klubu, który już na pierwszym etapie walki o Ligę Mistrzów stoczy bój z BATE Borysów. Los nie był łaskawy dla polskiego zespołu, ponieważ mistrz Polski nie był rozstawiony ze względu na niski współczynnik UEFA i było wiadomo, że może trafi na przeciwnika z wyższej półki. Dodatkowo ekipa z Białorusi to solidny team, który regularnie występuje w europejskich pucharach.

Jeżeli zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika sprosta zadaniu i awansuje do drugiej rundy, będzie miał o wiele łatwiejsze zadanie, ponieważ po wyeliminowaniu BATE Borysów przejmie ich rozstawienie. Piast Gliwice zagra ze zwycięzcą pary Linfield FC – Rosenborg Trondheim.

RadioZET.pl/Twitter/MW