Liga Mistrzów: PSG rozbiło Bayern, Lewandowski w cieniu

Andreas Nicolaides
27.09.2017 22:42
PSG

PSG wygrało z Bayernem Monachium aż 3:0 w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Neymar i spółka byli zdecydowanie lepszym zespołem niż "Bawarczycy" i gdyby zagrali skuteczniej, wygraliby to spotkanie zdecydowanie wyżej.

Wynik już w 84. sekundzie otworzył Dani Alves, który wykorzystał świetne podanie Neymara. W 31. minucie było już 2:0. Tym razem do siatki po fantastycznym strzale zza pola karnego trafił Edinson Cavani. Asystę w tej sytuacji zaliczył Kylian Mbappe.

Po zmianie stron zespół z Paryża nadal przeważał. Efektem tego był gol Neymara z 61. minuty, który odnalazł się w polu karnym po doskonałej wcześniejszej akcji Mbappe. Mimo kilku kolejnych sytuacji klubu ze stolicy Francji, więcej goli nie oglądaliśmy. PSG wygrało meczu 3:0.

Robert Lewandowski nie miał w tym spotkaniu zbyt wielu okazji do wykazania się. Najlepszą w doliczonym czasie gry, gdy przymierzył z rzutu wolnego, ale jego strzał obronił bramkarz.