LM: Monaco odprawiło ekipę Guardioli, awans Atletico

15.03.2017 22:46

Atletico Madryt i AS Monaco uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Ekipa z Księstwa po pasjonującym dwumeczu wyeliminowała Manchester City, natomiast Hiszpanie uporali się z Bayerem Leverkusen.

AS Monaco fot. PAP/EPA

W pierwszym spotkaniu gracze Monaco przegrali z podopiecznymi Pepa Guardioli 3:5 i na własnym boisku musieli odrabiać dwubramkową stratę. Zadanie mieli utrudnione, gdyż z powodu żółtych kartek pauzował jeden z najskuteczniejszych obrońców w Europie Kamil Glik, nie było też Radamela Falcao, który w ostatniej chwili wypadł ze składu. Mimo to przedstawiciele Ligue 1 zagrali dobry mecz i awansowali do ćwierćfinału kosztem kolejnego reprezentanta Premier League.

Gospodarze odrobili straty jeszcze przed przerwą za sprawą Mbappe i Fabinho. W 71. minucie gola dla Manchesteru zdobył Sane i wydawało się, że opadający z sił Monakijczycy nie zdołają przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. A jednak! W 77. minucie Lemar dośrodkował z rzutu wolnego do Bakayoko, a ten - jak się później okazało - wprowadził swoją drużynę do najlepszej ósemki Champions League.

W drugim środowym meczu Atletico Madryt utrzymało przewagę w starciu z Bayerem Leverkusen. Na Vicente Calderon padł bezbramkowy remis, a w Niemczech Hiszpanie wygrali 4:2.

W ćwierćfinałach wystąpi etatowa hiszpańska trójka (Barcelona, Real Madryt i Atletico), dwie drużyny z Niemiec (Bayern, Borussia Dortmund), jedna z Włoch (Juventus), jeden przedstawiciel Ligue 1 (AS Monaco), a honoru angielskiej Premier League będzie bronił mistrz i debiutant w tych rozgrywkach Leicester City.

Losowanie par odbędzie się w piątek o godzinie 12.

Wyniki środowych meczów 1/8 finału LM:

AS Monaco - Manchester City 3:1 (3:5)
Bramki: Kylian Mbappe (8.), Fabinho (29.), Tiemoue Bakayoko (77.) - Leroy Sane (71.)

Atletico Madryt - Bayer Leverkusen 0:0 (4:2)