Monaco znów lepsze od Borussii, Francuzi w półfinale Ligi Mistrzów

19.04.2017 22:54

AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, awansowało do półfinału Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym pokonało na własnym stadionie 3:1 Borussię Dortmund Łukasza Piszczka. Pierwsze spotkanie w Niemczech francuska drużyna wygrała 3:2.

AS Monaco fot. PAP/EPA

Francuzi prowadzenie objęli już w 3. minucie za sprawą trafienia Kyliana Mbappe. Jeszcze przed przerwą dołożyli drugą bramkę, kiedy to gola zdobył Radamel Falcao.

Borussia odpowiedział tuż po zmianie stron. Na prawej stronie ruszył z piłką Ousmanne Dembele, podał w pole karne do Marco Reusa, a ten trafił na 1:2. Losy rywalizacji rozstrzygnął w 81. minucie Valere Germain.

AS Monaco - Borussia Dortmund 3:1 (2:0)
Pierwszy mecz - 3:2; awans - Monaco

Bramki: dla Monaco - Kylian Mbappe (3), Radamel Falcao (17), Valere Germain (81); dla Borussii - Marco Reus (48)

AS Monaco: Danijel Subasic - Almamy Toure, Kamil Glik, Jemerson, Benjamin Mendy - Bernardo Silva (90. Andrea Raggi), Joao Moutinho, Tiemoue Bakayoko, Thomas Lemar - Radamel Falcao (67. Nabil Dirar), Kylian Mbappe (81. Valere Germain)

Borussia: Roman Buerki - Łukasz Piszczek, Sokratis Papastathopoulos, Matthias Ginter, Raphael Guerreiro (72. Christian Pulisic) - Erik Durm (27. Ousmane Dembele), Shinji Kagawa, Julian Weigl, Nuri Sahin (46. Marcel Schmelzer), Marco Reus - Pierre-Emerick Aubameyang