Liga Mistrzów: Sensacyjna wpadka Atletico Madryt

Andreas Nicolaides
18.10.2017 19:56
Antoine Griezmann

Atletico Madryt zaledwie zremisowało z Karabachem Agdam 0:0 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Od 71. minuty na boisku przebywał Jakub Rzeźniczak.

Drużyna ze stolicy Hiszpanii była wyraźnym faworytem tego starcia. Karabach przegrał pierwsze dwa mecze - aż 0:6 z Chelsea i 1:2 z Romą. Atletico, choć na papierze jest o kilka klas lepsze od ekipy z Azerbejdżanu, radziło sobie niewiele lepiej - remis z Romą i porażka z Chelsea. Sytuacja podopiecznych Diego Simeone nie była najlepsza tuż przed tym meczem. Po nim zrobiła się jeszcze gorsza...

Warto dodać, że Atletico miało nieco ułatwione zadanie, bowiem od 75. minuty grało z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartką - w konsekwencji dwóch żółtych - ukarany został Dino Ndlovu. Drugą żółtą zarobił w wyjątkowo głupi sposób - za wymuszenie rzutu karnego.

Karabach zdobył więc pierwszy punkt w tej edycji Ligi Mistrzów. Atleti ma na koncie dwa i zajmuje 3. miejsce w tabeli. Do prowadzącej Chelsea traci cztery, do drugiej Romy - dwa. A ta strata jeszcze się powiększy. W środę o godz. 20.45 Chelsea - Roma zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku.