Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski

Liga Mistrzów: Manchester lepszy od Juventusu, wysokie wygrane City i Realu

07.11.2018 23:28

Za nami 4. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów. W najciekawszym spotkaniu środowej serii spotkań Manchester United wygrał na wyjeździe z Juventusem 2:1. Zwycięstwa odniosły też drużyny Realu Madryt, Bayernu Monachium i Manchesteru City.

Real Madryt fot. PAP/EPA

Juventus objął prowadzenie po bramce Cristiano Ronaldo w 65. minucie. Dla Portugalczyka był to pierwszy gol w tym sezonie Ligi Mistrzów. Manchester wyrównał w 86. minucie. Juan Mata pokonał Wojciecha Szczęsnego ładnym strzałem z rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry padła zwycięska bramka dla "Czerwonych Diabłów", którą zdobył... Alex Sandro.

W drugim spotkaniu tej grupy Valencia pokonała Young Boys Berno 3:1.

W grupie F Olympique Lyon zremisował z Hoffenheim 2:2, choć do przerwy prowadził dwiema bramkami. Wysokie zwycięstwo odniósł za to Manchester City, który aż 6:0 pokonał Szachtar Donieck. Trzy gole strzelił w tym spotkaniu Gabriel Jesus. po jednym dołożyli David Silva, Ryad Mahrez i Raheem Sterling.

Pięć goli padło w meczu Viktoria Pilzno - Real Madryt, wszystkie dla zespołu "Królewskich". Już w pierwszej połowie do siatki trafiali Karim Benzema (dwukrotnie), Casemiro i Gareth Bale. po przerwie gola zdobył Toni Kroos. Wcześniej CSKA Moskwa przegrało u siebie z AS Romą 1:2.

W grupie E Bayern Monachium po dwóch bramkach Roberta Lewandowskiego pokonał AEK Ateny 2:0. W drugim spotkaniu Benfica zremisowała 1:1 z Ajaksem Amsterdam.