Liga Mistrzów: Manchester wyeliminował PSG po karnym w 94. minucie!

06.03.2019 22:57

Manchester United wygrał na wyjeździe z PSG 3:1 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Gola na wagę awansu zdobył w 94. minucie Marcus Rashford z rzutu karnego.

PSG - Manchester United fot. PAP/EPA

PSG przystępowało do tego spotkania z zaliczką z pierwszego starcia, którego wygrało na Old Trafford 2:0.

Dwa szybkie gole na Parc de Princes

Rewanż na własnym boisku zaczęło jednak fatalnie. Już w 2. minucie błąd popełnił Thilo Kehrer, który zagrał piłkę do tyłu - wprost do Romelu Lukaku, a ten wyszedł sam na sam z Gianluigim Buffonem i nie zmarnował okazji.

10 minut później do wyrównania doprowadził Juan Bernat, który wykorzystał dobre podanie Kyliana Mbappe.

PSG kontrolowało mecz i utrzymywało się przy piłce. W pewnym momencie mistrzowie Francji mieli 80 proc. posiadania. W 30. minucie przegrywało jednak 1:2. Z dystansu uderzył Rashford, a do odbitej od Buffona piłki dopadł Lukaku i umieścił ją w siatce.

Rzut karny w doliczonym czasie gry

Kluczowy moment nadszedł wraz z 90. minutą. Diogo Dalot zdecydował się na strzał z dystansu i trafił piłką w rękę Presnela Kimpembe. Sędzia - po interwencji systemu VAR - wskazał na rzut karny. Tego na bramkę zamienił Rashford.

Manchester United w ten sposób odrobił straty z pierwszego meczu i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. PSG po raz trzeci z rzędu pożegnało się z rozgrywkami na etapie 1/8 finału.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ PSG - MANCHESTER UNITED:

90. min.

Koniec! Manchester wygrywa 3:1 i awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów! PSG sensacyjnie odpada!

90. min.

Dośrodkowanie... Wybijają obrońcy United.

90. min.

Trwa 9. minuta doliczonego czasu gry. PSG ma rzut wolny.

90. min.

Jeszcze dośrodkowanie w pole karne United, pada Marquinhos, ale nie ma mowy o "jedenastce".

90. min.

Rzuca się do ataku PSG! Jeszcze wierzą w odwrócenie losów tego meczu!

90. min.

W tym momencie Manchester jest w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

90. min.

GOOOOL!!! Pokonuje Buffona!!!

90. min.

Rashford podchodzi do piłki...

90. min.

Powtórka VAR pokazała, że Kimpembe zablokował piłkę ręką we własnym polu karnym!

90. min.

Jest rzut karny dla Manchesteru United!

90. min.

Tymczasem interweniuje VAR! Sędzia sprawdza, czy nie było ręki w polu karnym PSG!

90. min.

Dalot uderza! Zablokowany strzał, ale będzie rzut rożny.

87. min.

Manchester ma coraz mniej czasu. Aby awansować, potrzebuje jeszcze jednego gola.

86. min.

17-letni Greenwood wchodzi na boisko. Zmienił Younga.

84. min.

Mbappe teraz wychodzi sam na sam z bramkarzem... przegrał pojedynek z De Geą! Jeszcze dobija Bernat! Słupek!

80. min.

Zmiana w United: Tahith Chong w miejsce Andreasa Pereiry.

75. min.

Ostry faul Paredesa w środku pola. Żółta kartka.

22:28

Zmiany w PSG: Meunier za Draxlera, a Paredes za Kehrera.

67. min.

Lukaku teraz ruszył z kontratakiem, ładnie minął dwóch rywali, ale potem fatalnie podał.

60. min.

Di Maria strzela z dystansu, ale wprost w ręce De Gei.

56. min.

Di Maria trafia teraz do bramki De Gei, ale sędzia odgwizduje spalonego! Powtórka potwierdza, że to była słuszna decyzja.

54. min.

United w odpowiedzi. Pereira dośrodkowuje, ale zbyt wysoko. Lukaku nie sięgnął piłki.

51. min.

Rzut rożny dla Paryża. Draxler w pole karne... Wybija piłkę Andreas Pereira.

50. min.

Dalekie zagranie do Rashforda, ale napastnik United na spalonym.

48. min.

PSG utrzymuje się przy piłce. Szuka wyrównującej bramki.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Manchester prowadzi 2:1 w meczu na Parc de Princes! W dwumeczu jest jednak 3:2 dla Paryża.

42. min.

Ruszył prawa stroną Dalot, minął jednego rywala, zagrał w pole karne, ale piłka trafiła w ręce Buffona. Odbiła się jeszcze od jednego z obrońców PSG.

40. min.

Tutaj wideo z drugiej bramki Lukaku i błędu Buffona:

36. min.

Teraz sprytne rozegranie rzutu wolnego. Rashford strzela z ostrego kąta! Obok bramki!

31. min.

Rashford uderzył z dystansu, Buffon obronił strzał, ale wypuścił piłkę z rak. Dopadł do niej Lukaku i mamy 2:1 dla United!

31. min.

GOOOL!!! Manchester znów prowadzi!

29. min.

Wreszcie akcja Manchesteru! Rashford na lewej stronie, dogrywa w pole karne... Nie ruszył jednak Lukaku do piłki.

20. min.

Świetnie teraz Di Maria do Bernata, ten strzela z bliska! Broni świetnie De Gea!

18. min.

PSG ma aż 80 proc. posiadania piłki.

16. min.

Mbappe urwał się teraz ze skrzydła, ale jego strzał ląduje w bocznej siatce.

14. min.

Kolejna szansa przed gospodarzami. Di Maria w pole karne... Alves strzela z powietrza, ale nad bramką.

12. min.

Mbappe płasko zagrywa wzdłuż bramki do Bernata, a ten nie myli się w prostej sytuacji.

12. min.

GOOOL!!! PSG odpowiada!

10. min.

Goście próbowali wyjść z kontratakiem, ale Lukaku przegrał pojedynek biegowy z Marquinhosem.

8. min.

PSG cały czas utrzymuje się przy piłce. Manchester nastawiony na kontratak.

6. min.

W odpowiedzi akcja PSG. Di Maria na lewej stronie, zagrywa płasko w pole karne... Mbappe nie sięgnął piłki!

2. min.

Błąd defensywy PSG. Kehrer źle zagrał piłkę do tyłu, przejął ją Lukaku, wyszedł sam na sam z Buffonem i nie zmarnował okazji!

2. min.

GOOOL!!! Manchester prowadzi!!!

1. min.

Zaczęli!

20:55

Ponadto w tamtym spotkaniu czerwoną kartkę zobaczył Paul Pogba, dlatego dziś zabraknie go w składzie.

20:55

Przypomnijmy, że pierwszy mecz na Old Trafford mistrzowie Francji wygrali 2:0. To stawia ich w świetnej sytuacji przed rewanżem.