LM: 14 goli w dwóch meczach, niebywałe spotkanie na Etihad

21.02.2017 22:48

Osiem goli, piękne bramki, liczne błędy i mnóstwo (11!) żółtych kartek - w meczu Manchesteru City z AS Monaco było wszystko, co najpiękniejsze w futbolu. Ostatecznie Anglicy wygrali z ekipą Kamila Glika 5:3. Solidną zaliczkę na Bay Arena wypracowało sobie Atletico Madryt.

Man. City - Monaco fot. PAP/EPA

Hiszpanie wygrali na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 4:2.

Niewiarygodne rzeczy działy się na Etihad Stadium z "błękitnej części" Manchesteru. Po spotkaniu pojawiły się głosy, że niczego lepszego w tej edycji Ligi Mistrzów już nie zobaczymy.

Strzelanie rozpoczął w 26. minucie Raheem Sterling. Gospodarze nie zdołali utrzymać prowadzenia do końca pierwszej połowy, gdyż na trafienie reprezentanta Anglii odpowiedzieli Radamel Falcao.

Po przerwie rzutu karnego nie wykorzystał Falcao. To szybko się zemściło, gdyż piłkę do siatki Monaco skierował Aguero. W tej sytuacji ogromn błą popełnił Danijel Subasić, który nie miał prawa przepuścić lekkiego strzału Argentyńczyka. Remis również nie utrzymał się długo, gdyż trzy minuty później Kolumbijczyk zrehabilitował się za przestrzeloną jedenastkę i przepięknym lobem pokonał Willy'ego Caballero.

Podopieczni Leonardo Jardima dwukrotnie prowadzili, a mimo to schodzili z boiska pokonani. Kolejne gole zdobyli Aguero, Stones i Sane. Manchester City wygrał 5:3, a w rewanżu (15 marca) Monaco będzie musiało radzić sobie bez Kamila Glika, który obejrzał trzecią żółtą kartkę w tej edycji Ligi Mistrzów.

Wyniki wtorkowych spotkań 1/8 finału LM:

Manchester City - AS Monaco 5:3 (Sterling 26., Aguero 58., 71., Stones 77., Sane - Falcao 32., 61., Mbappe 40.)
Bayer Leverkusen - Atletico Madryt 2:4 (Bellarabi 48., Savić 68. samobój - Saul 17., Griezmann 25., Gameiro 59. karny, Torres 86.)