Liga Mistrzów: Liverpool uzupełnił grono ćwierćfinalistów

17.04.2019 23:36

Liverpool w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów pokonał FC Porto 4:1 i przypieczętował awans do półfinału. Pierwszy mecz także zakończył się zwycięstwem "The Reds".

Liverpool fot. PAP/EPA

W Portugalii gospodarze, którzy mieli do odrobienia dwubramkową stratę (0:2), odważnie zaatakowali bramkę Liverpoolu. Mieli sporo okazji, ale ich strzały były niecelne, blokowane przez obrońców lub bronione przez brazylijskiego bramkarza gości Alissona Beckera.

W 26. minucie lider angielskiej ekstraklasy wyprowadził tak naprawdę pierwszą groźną akcję. W gąszczu obrońców Porto piłkę w polu karnym otrzymał Egipcjanin Mohamed Salah, który odegrał do Sadio Mane, a Senegalczyk wślizgiem posłał piłkę do bramki. Początkowo trafienie nie zostało uznane, bo sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej, ale po interwencji VAR arbiter główny zmienił decyzję i goście prowadzili 1:0.

Wówczas emocje się praktycznie skończyły, ponieważ gospodarzom do awansu potrzebne były cztery gole. Strzelili jednego - w 68. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki trafił głową Brazylijczyk Eder Militao, tyle że wcześniej na 2:0 podwyższył Salah (65.), a później bramki dla Liverpoolu zdobyli jeszcze Brazylijczyk Roberto Firmino (77.) i Holender Virgil van Dijk (84.).

Mane i Salah zrównali się z Ianem Rushem na drugim miejscu w klubowej klasyfikacji strzelców goli w Champions League lub jej poprzedniku - Pucharze Europy. Wszyscy mają po 14 bramek. Liderem zestawienia jest Steven Gerrard, który zdobył 21.

Znamy komplet półfinalistów Ligi Mistrzów

We wtorek Ajax niespodziewanie pokonał w Turynie Juventus 2:1, a w dwumeczu zwyciężył 3:2, natomiast Barcelona wygrała na Camp Nou z Manchesterem United 3:0, a w dwumeczu 4:0.

Czwartym półfinalistą jest Tottenham, który wyeliminował Manchester City.

Pierwsze mecze półfinałowe odbędą się 30 kwietnia i 1 maja, a rewanże - tydzień później. Finał zaplanowano na 1 czerwca w Madrycie.