Liga Mistrzów: Liverpool podniósł ceny biletów kibicom Barcelony

Andreas Nicolaides
19.04.2019 10:32
Liverpool
fot. PAP/EPA

Liverpool zdecydował się podnieść ceny biletów dla kibiców Barcelony w półfinale Ligi Mistrzów, aby w ten sposób dofinansować wyjazd swoich sympatyków do stolicy Katalonii. Wcześniej na podobne rozwiązanie zdecydował się Manchester United.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 maja na hiszpańskim Camp Nou, a rewanż 7 maja na Anfield Road.

Liverpoolowi przyznano 4620 biletów po 119 euro na mecz w Barcelonie. W odpowiedzi angielski klub podniósł do takiej samej kwoty ceny wejściówek dla fanów katalońskiej drużyny. Dodatkowe przychody wykorzystane zostaną w postaci finansowej rekompensaty, bowiem Liverpool chce zapewnić swoim kibicom wyjazdowe bilety po 88 euro (klub pokryje różnicę w wysokości 31 euro).

W ćwierćfinale LM Liverpool wyeliminował FC Porto (2:0 i 4:1), a Barcelona okazała się lepsza od Manchesteru United (1:0 i 3:0).

Wojna biletowa w Lidze Mistrzów

Wcześniej Hiszpanie sprzedawali po 119 euro bilety sympatykom "Czerwonych Diabłów". Z tego powodu Manchester United też podniósł cenę do wysokości 102 funtów dla kibiców Barcelony.

Dla porównania, najtańsze karty wstępu finał Champions League 1 czerwca w Madrycie kosztują ok. 80 euro.

"Wojna biletowa" spotkała się z zainteresowaniem i niepokojem ze strony UEFA, która w najbliższym czasie zamierza dyskutować ws. propozycji regulacji cen wejściówek dla przyjezdnych kibiców w przyszłym sezonie.

W drugiej parze 1/2 finału zagrają Tottenham i Ajax Amsterdam.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN