Liga Mistrzów: UEFA wszczęła postępowanie przeciw Guardioli

11.04.2018 19:49

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko trenerowi Manchesteru City Josepowi Guardioli. Zarzuciła mu niewłaściwe zachowanie w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Szkoleniowiec za protesty został w przerwie odesłany na trybuny.

Josep Guardiola fot. PAP/EPA

Manchester City - po porażce w pierwszym spotkaniu na wyjeździe z Liverpoolem 0:3 - we wtorkowym rewanżu 1/4 finału LM przegrał u siebie 1:2. Do przerwy prowadził jednak 1:0, a hiszpański sędzia Antonio Mateu Lahoz nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez gospodarzy, odgwizdując spalonego.

Liga Mistrzów: Manchester City - Liverpool

Jak pokazały telewizyjne powtórki, piłka odbiła się wcześniej od gracza Liverpoolu Jamesa Milnera, więc gol Leroya Sane powinien być uznany. Kika innych decyzji również było kontrowersyjnych.

W przerwie Guardiola podszedł do arbitra i wyraził swoje niezadowolenie.

- Powiedziałem mu, że padła bramka, a on mnie wykluczył. Powiedziałem, że to Milner podał piłkę do Leroya - przyznał później Guardiola.