Liga Mistrzów: Tylko jeden gol w Manchesterze, Barcelona bliżej półfinału

10.04.2019 22:58

Barcelona pokonała Manchester United 1:0 w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Gola na wagę zwycięstwa zdobyła na początku meczu, gdy piłkę do własnej bramki skierował Luke Shaw.

Manchester United - Barcelona fot. PAP/EPA

Barcelona nie forsowała tempa, a jedyną bramkę zdobyła już w 12. minucie. Po składnej akcji piłkę głową przed bramką gospodarzy zgrywał Luis Suarez, ale ta odbiła się od ramienia Luke'a Shawa i wpadła do siatki.

Gospodarzom nie można odmówić ambicji i woli walki, jednak zdecydowanie brakowało im jakości. Podopieczni trenera Ole Gunnara Solskjaera nie oddali nawet jednego celnego strzału. Coś takiego w Lidze Mistrzów przydarzyło się "Czerwonym Diabłom" po raz pierwszy od 2005 roku.

Szanse Manchesteru w rewanżu wydają się iluzoryczne. Barcelona w Lidze Mistrzów na własnym stadionie nie przegrała od 1 maja 2013 roku, kiedy uległa Bayernowi Monachium 0:3. Od tamtego czasu na Camp Nou wygrała 27 z 30 spotkań.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ MANCHESTER UNITED - BARCELONA:

90. min.

Koniec meczu! Barcelona pokonała Manchester United 1:0!

90. min.

Jeszcze Alena wchodzi na boisko. Zmienia Busquetsa.

90. min.

Barcelona utrzymuje się przy piłce.

90. min.

Trzy minuty doliczone.

85. min.

Andreas Pereira wchodzi za Rashforda.

84. min.

Świetna piłka w pole karne do Martiala, ale ten źle przyjął piłkę.

83. min.

Messi strzela płasko... Broni De Gea.

82. min.

Szansa dla Barcelony. Rzut wolny blisko pola karnego.

74. min.

Zmiana w ekipie gospodarzy: Lingard w miejsce Dalota.

73. min.

Messi zagrywa w pole karne, ale piłkę pewnie łapie De Gea.

71. min.

Ostry faul Vidala w środku pola. Żółta kartka!

70. miin.

Kolejny rzut wolny dla gospodarzy. Rashford... Wysoko nad bramką.

68. min.

Zmiana też w United: Martial w miejsce Lukaku.

65. min.

Sergi Roberto i Arturo Vidal na boisku. Zmienili Coutinho i Athrura.

63. min.

Semedo w pole karne do Suareza, ten strzela z pierwszej piłki! Boczna siatka!

61. min.

Rzut wolny dla United po faulu Lengleta, ale dośrodkowanie oddalone od bramki.

57. min.

Strzał z dystansu Freda zablokowany przez Pique.

54. min.

Świetne teraz podanie Freda do Rashforda, ale ten nie przyjął piłki.

52. min.

Teraz dośrodkowanie, piłka trafia do Rashforda - strzał z powietrza! Fatalnie trafił w piłkę.

50. min.

Teraz Busquets zagrywa piłkę ręką, ale sędzia nie przerywa gry! A pamiętajmy, że ma na koncie już żółtą kartkę!

47. min.

Young wywalczył rzut rożny z prawej strony.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Barcelona prowadzi z Manchesterem 1:0!

45. min.

Coutinho do Suareza - strzał z pierwszej piłki! Obok!

40. min.

Ależ teraz zmarnował sytuację Dalot! Dośrodkowanie Rashforda na jego głowę, ale ten, zamiast do bramki, skierował ją wzdłuż linii.

36. min.

Błąd defensywy United, Suarez odgrywa do Coutinho - strzał! Kapitalnie broni De Gea!

30. min.

Tymczasem Messi ucierpiał w starciu ze Smallingiem. Potrzebna jest pomoc lekarzy.

28. min.

McTominay pada teraz w polu karnym po starciu z Pique, ale nie ma jedenastki.

26. min.

Ładna wrzutka Pogby na Lukaku, ale minimalnie za wysoko. Nie sięgnął piłki Belg.

21. min.

Spróbował z dystansu Rashford, ale strzał leci wysoko nad bramką ter Stegena.

19. min.

Teraz Shaw ukarany żółtą kartką za faul na Messim.

18. min.

Tylko w mur strzela Fred.

17. min.

Teraz błąd w przyjęciu Busquetsa i fauluje Pogbę. Rzut wolny i żółta kartka!

13. min.

Piłka w pole karne do Messiego, ten zagrywa do Suareza, który strzałem głową pokonuje De Geę!

12. min.

GOOOL!!! Barcelona prowadzi!!!

8. min.

Świetne teraz podanie Pogby na wolne pole do Rashforda, ale szybszy ter Stegen.

5. min.

Rashford strzela... Obok bramki!

3. min.

Teraz United rusza z kontratakiem i Busquets fauluje McTominaya. Będzie okazja dla Manchesteru.

2. min.

Barcelona długo teraz utrzymuje się przy piłce. Wreszcie daleka piłka na Suareza, ale radzą sobie obrońcy gospodarzy.

1. min.

Alba ruszył lewa stronę, dośrodkowuje, ale blokuje go Young.

1. min.

Zaczynamy!

20:58

Czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:56

Przypomnijmy, że w 1/8 finału Barca okazała się lepsza od Lyonu, United natomiast wyeliminowali PSG.