Zamknij

Ilu widzów oglądało LM w TVP? 2,5 mln Kurskiego kontra 1,3 mln agencji

Andreas Nicolaides
19.09.2017 12:10
Jacek Kurski
fot. PAP

Jacek Kurski nie zgadza się z badaniem Nielsen Audience Measurement dotyczącym oglądalności meczu Real Madryt - APOEL w Lidze Mistrzów na antenie TVP 1. Rozbieżność między danymi podanymi przez szefa TVP i agencję jest jednak ogromna - wynosi bowiem aż 1,2 mln widzów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

TVP będzie pokazywać na swojej antenie jeden wybrany mecz danej kolejki fazy grupowej. Wszystkie inne mecze będzie można oglądać na antenie Canal+.

Tak też było w minioną środę. Kibice w internetowym głosowaniu zdecydowali, że Jedynka pokazała mecz Realu. Z badań przeprowadzonych przez NAM wynika, że na antenie TVP mecz oglądało 1,37 mln widzów, a w Canal+ Sport - 13,7 tys. widzów.

Portal wirtualnemedia.pl, który opublikował powyższe wyniki badań oglądalności, zamieścił też wypowiedź Jacka Kurskiego. - Mamy dostęp do rzeczywistych zachowań i wiemy, że mecz Realu był oglądany przez co najmniej 2,5 mln ludzi - powiedział prezes TVP.

- Wykazywana przez Nielsena widownia na poziomie 1,4 mln osób jest kabaretem. Jest to coś tak niewiarygodnego i absurdalnego, że ja już proponuję przestać zajmować się na poważnie wskazaniami Nielsena. Wszyscy chyba mają poczucie, że nie da się uwierzyć, że mecz transmitowany w telewizji publicznej na otwartej antenie może zgromadzić tak mało widzów - dodał Kurski.

RadioZET.pl/Wirtualne Media/AN