Liga Mistrzów: Grali Polacy, Piszczek lepszy od Glika

03.10.2018 23:14

Grzegorz Krychowiak z Lokomotiwu Moskwa, Łukasz Piszczek z Borussii Dortmund, Kamil Glik z Monaco oraz Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński (obaj z Napoli) wystąpili w środowych meczach 2. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Trzej pierwsi rozegrali całe spotkania.

Borussia - AS Monaco fot. PAP/EPA

Drużyna Piszczka mierzyła się tego dnia z zespołem Glika. Borussia wygrała 3:0, a mogła jeszcze wyżej, jednak w 69. minucie Paco Alcacer nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego za faul... Glika.

Lokomotiw Krychowiaka przegrał u siebie 0:1 z Schalke Gelsenkirchen. W kadrze gospodarzy zabrakło wracającego do zdrowia po kontuzji Macieja Rybusa.

Napoli dzięki bramce Lorenzo Insigne w końcówce spotkania pokonało u siebie Liverpool 1:0. Milik grał do 68. minuty, Zieliński wszedł na boisko w 81. minucie.

Dzień wcześniej Wojciech Szczęsny zachował czyste konto w barwach Juventusu Turyn w spotkaniu z Young Boys Berno (3:0). Cały mecz w Bayernie Monachium rozegrał Robert Lewandowski, który nie strzelił gola Ajaksowi Amsterdam. Jego zespół zremisował u siebie 1:1.