Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski

Liga Mistrzów: Dwie bramki "Lewego", Bayern pokonał AEK

07.11.2018 22:55

Bayern Monachium w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonał AEK Ateny 2:0. Obie bramki dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski, dla którego było to setne spotkanie w europejskich pucharach.

Bayern - AEK fot. PAP/EPA

Lewandowski, który rozgrywał w środowy wieczór setny mecz w europejskich pucharach, trafił do bramki w 31. i 71. minucie.

Za pierwszym razem wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul właśnie na nim. Chwilę wcześniej arbiter uznał, że serbski obrońca Uros Cosic przytrzymywał Polaka i wskazał na jedenasty metr.

30-letni napastnik ustalił wynik po tym, jak skierował piłkę do bramki z bliska po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Został zmieniony w 90+1. minucie.

- Myślę, że dzisiaj zrobiliśmy dobry krok do przodu. Kontrolowaliśmy grę w ważnych momentach. Wciąż mamy pewne rzeczy do poprawienia, ale zwycięstwo drużyny było bardzo ważne, aby uwierzyć w siebie - przyznał po meczu.

Lewandowski ma już 49 goli w historii występów w Lidze Mistrzów. Dzięki temu awansował na siódme miejsce w klasyfikacji wszech czasów, wyprzedzając Andrija Szewczenkę i Zlatana Ibrahimovica.

Polak trafił do bramki AEK także w niedawnym wyjazdowym meczu z tym zespołem (2:0 w trzeciej kolejce). W obecnym sezonie LM ma na koncie cztery trafienia.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ BAYERN - AEK:

90. min.

Koniec meczu! Bayern po dwóch golach Lewandowskiego wygrywa z AEK Ateny 2:0!

90. min.

Schodzi z boiska Lewandowski. W jego miejsce Wagner.

85. min.

Posiadanie piłki 64 - 36 proc. na korzyść Bayernu.

84. min.

Szybki kontratak Bayernu, Kimmich w pole karne do Lewandowskiego - ten strzela głową! Obok!

76. min.

Rzut rożny dla Bayernu. Dośrodkowanie... zamieszanie w polu karnym - strzał! Poprzeczka!

71. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, obrońca AEK "przedłuża" piłkę do Lewandowskiego, a ten z bliska pakuje ją do siatki!

71. min.

GOOOL! Lewandowski po raz drugi!!!

70. min.

Ribery w pole karne... Radzą sobie z tym dośrodkowaniem obrońcy AEK.

69. min.

Lewandowski padł teraz w polu karnym, ale sędzia nie używa gwizdka.

65. min.

Strzela Alaba, ale pewnie łapie piłkę Barkas.

63. min.

Simoes ogląda żółtą kartkę, Gnabry faulowany blisko pola karnego.

61. min.

Lewandowski teraz wychodzi sam na sam z bramkarze - strzela! Świetnie broni Barkas!

57. min.

Gnabry z dystansu! Nad bramką.

55. min.

Kimmich teraz w pole karne do Goretzki - strzał! Fantastycznie broni Barkas!

51. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale Martinez fauluje bramkarza.

47. min.

Pierwsza akcja gospodarzy. Lewandowski do Mullera, ale nie doszedł do piłki reprezentant Niemiec.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Bayern prowadzi 1:0 po golu Lewandowskiego z rzutu karnego.

45. min.

Szansa dla AEK. Dośrodkowanie w pole karne, ale faulują goście w ataku. Rzut wolny dla Bayernu.

42. min.

Aktywny jest dziś Muller. Teraz zagrywał prostopadle do Lewandowskiego, ale za mocno.

40. min.

Teraz piłka w pole karne do Lewandowskiego, ten strzela, ale źle trafił w piłkę.

37. min.

Jeszcze raz Muller - strzela z bliska! Obok!

35. min.

Teraz piłka w pole karne do Mullera, ten zgrywa do środka... Wybijają obrońcy AEK!

31. min.

GOOOL! Lewandowski pewnie trafia do siatki!

30. min.

A teraz mamy rzut karny dla Bayernu! W polu karnym faulowany Robert Lewandowski.

26. min.

Teraz na lewej stronie Ribery - strzał z bliska! Broni bramkarz gości!

25. min.

Teraz Gnabry w indywidualnej akcji, ale stracił piłkę.

22. min.

AEK rozgrywa piłkę coraz śmielej. To nie podoba się kibicom w Monachium. Trudno się dziwić, słabo wygląda gra Bayernu.

17. min.

Gnabry pokazał się z lewej strony, ale jego podanie w pole karne zablokowane.

15. min.

Bayern utrzymuje się przy piłce, ale ma problem ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych.

11. min.

Kolejna groźna centra w "szesnastkę" Bayernu, piłka mija Boatenga, ale nie sięgnął jej Ponce.

7. min.

Rzut rożny dla Bayernu, piłka trafia do Alaby, ale ten strzela niecelnie. Wznowią Grecy.

6. min.

Teraz szansa dla gości. Piłka w pole karne, strzela głową Lambropoulos! Obok! To mogła być bramka.

3. min.

Dośrodkowanie Alaby, strzela Muller! Zablokowany.

2. min.

Bayern od początku stara się utrzymać przy piłce. To powinien być dziś częsty obrazek.

1. min.

Zaczęli!

20:59

Teraz przywitanie obu ekip i za chwilę zaczynamy.

20:59

Piłkarze obu ekip już na murawie. Hymn Ligi Mistrzów przed nami.

20:54

Warto podkreślić, że dzisiejszy mecz będzie dla Roberta Lewandowskiego setnym spotkaniem w europejskich pucharach.

20:47

W takim składzie zagrają dziś mistrzowie Niemiec:

20:47

Bayern po trzech meczach jest na dobrej drodze do awansu do fazy pucharowej. Z siedmioma punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli (tyle samo "oczek" ma liderujący Ajax). AEK w tej edycji Ligi Mistrzów nie zdobył jeszcze punktu.