LM: Sześć goli w starciu Chelsea - Roma, męczarnie Juve i United

Andreas Nicolaides
18.10.2017 22:53

Remisem 3:3 zakończył się hitowo zapowiadany mecz 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Chelsea - Roma. Skromne zwycięstwa odniosły Juventus i Manchester United. Trzy punkty do swojego konta dopisały też Barcelona i PSG.

Chelsea objęła prowadzenie w 11. minucie za sprawą gola Davida Luiza. W 37. na 2:0 podwyższył Eden Hazard. Goście odpowiedzieli jednak już 4 minuty później, kiedy po rykoszecie piłkę do bramki skierował Aleksandar Kolarov.

Niewiele ponad kwadrans po przerwie trafił Edin Dzeko. Bośniak wykorzystał dokładne dogranie ze środka pola i pokonał bramkarza rywali pięknym strzałem z woleja. Po kilku chwilach było już 3:2 dla Romy. Dzeko tym razem umieścił piłkę w bramce po strzale głową. W ten sam sposób wynik ustalił w 75. minucie Eden Hazard.

W drugim meczu tej grupy Karabach Agdam zremisował bezbramkowo z Atletico Madryt.

W grupie A skromne zwycięstwo w Lizbonie odniósł Manchester United, który pokonał Benficę 1:0 po golu Rashforda z 64. minuty. W drugim meczu tej grupy CSKA Moskwa przegrało u siebie 0:2 z FC Basel.

Bardzo pewne zwycięstwa w grupie B odniosły Bayern Monachium i PSG. Bawarczycy pokonali Celtic 3:0, a Paryżanie 4:0 wygrali na wyjeździe z Anderlechtem.

W grupie D także bez niespodzianek - Barcelona 3:1 wygrała z Olympiakosem, a Juventus dopiero po golu w 84. minucie ograł 2:1 Sporting.