Liga Mistrzów: Bayern lepszy od PSG, Atletico żegna się z rozgrywkami

05.12.2017 23:01

W hitowym meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Bayern Monachium pokonał PSG 3:1. Jedną z bramek zdobył dla "Bawarczyków" Robert Lewandowski. W innym ciekawym spotkaniu Chelsea zremisowała u siebie z Atletico Madryt 1:1. Ten wynik oznacza, że Hiszpanie nie zagrają w kolejnej rundzie rozgrywek.

Liga Mistrzów: Bayern lepszy od PSG, Atletico żegna się z rozgrywkami fot. PAP/EPA

Bayern, aby zająć pierwsze miejsce w swojej grupie, musiał pokonać PSG różnicą przynajmniej czterech bramek. Realizację tego planu rozpoczął dość szybko, bowiem już w 8. minucie, kiedy to gola strzelił Lewandowski. Jeszcze przed przerwą drugiego gola zdobył dla mistrzów Niemiec Corentin Tolisso. Po zmianie stron kontaktowe trafienie zanotował Kylian Mbappe, który wykorzystał piękne podanie Edinsona Cavaniego. Wynik na 3:1 dla Bayernu ustalił Tolisso.

ZOBACZ BRAMKĘ ROBERTA LEWANDOWSKIEGO Z PSG

Na cud liczyli we wtorek piłkarze Atletico. Aby awansować do fazy pucharowej, musieli pokonać na wyjeździe Chelsea i liczyć, że Roma nie wygra u siebie z Karabachem. Żaden z warunków nie został spełniony. Atletico zremisowało z londyńczykami 1:1, a Roma wygrała 1:0. Anglicy i Włosi zagrają w kolejnej rundzie.

Barcelona na zakończenie fazy grupowej pokonała u siebie lizboński Sporting 2:0, a Juventus w takim samym stosunku bramkowym ograł Olympiacos Pireus. W grupie A Manchester United wygrał z CSKA Moskwa 2:1. Benfica przegrała za to u siebie z FC Basel 0:2. Portugalczycy zakończyli rozgrywki ze wstydliwym wynikiem - przegrali wszystkie sześć meczów fazy grupowej.