Liga Mistrzów: Ramos wyeliminował Napoli, koncert Bayernu w Londynie

Andreas Nicolaides
07.03.2017 22:51
Sergio Ramos

Bayern Monachium i Real Madryt pierwszymi ćwierćfinalistami Ligi Mistrzów 2016/2017. We wtorek ekipy z Niemiec i Hiszpanii wyeliminowały kolejno Arsenal i Napoli. Jedną z bramek dla "Bawarczyków" strzelił Robert Lewandowski.

Arsenal stanął przed bardzo ciężkim zadaniem. W pierwszym meczu poległ w Monachium aż 1:5. Aby awansować, musiał wygrać u siebie 4:0. Zaczęło się nieźle, bo w 20. minucie prowadzenie dał mu Walcott. Po przerwie grał jednak tylko Bayern. Spory wpływ na losy meczu miała czerwona kartka dla Kościelnego, po którego faulu sędzia wskazał na rzut karny. Tego w 55. minucie na bramkę zamienił Robert Lewandowski. Autorami kolejnych trafień byli: Robben, Costa i Vidal (dwa).

W drugim wtorkowym spotkaniu emocji także nie brakowało. Napoli rozegrało świetną pierwszą połowę, w której zdobyło jednego gola. Navasa w 24. minucie pokonał Mertens. Po przerwie sprawę awansu rozstrzygnął Sergio Ramos, który w odstępie pięciu minut dwukrotnie trafił do siatki rywala - w obu przypadkach po strzałach głową. Wynik meczu na 3:1 ustalił w doliczonym czasie gry Alvaro Morata.

Arsenal Londyn - Bayern Monachium 1:5 (1:0)

Bramki: dla Arsenalu - Theo Walcott (20); dla Bayernu - Robert Lewandowski (55-karny), Arjen Robben (68), Douglas Costa (78), Arturo Vidal (80, 85)

Czerwona kartka: Laurent Koscielny (Arsenal, 53)

Pierwszy mecz - 1:5; awans - Bayern Monachium

SSC Napoli - Real Madryt 1:3 (1:0)

Bramki: dla Napoli - Dries Mertens (24); dla Realu - Sergio Ramos (51, 57), Alvaro Morata (90+1)

Pierwszy mecz - 1:3; awans - Real Madryt