Liga Mistrzów: Bayern "zmiażdżył" Arsenal, sześć goli w Monachium

Andreas Nicolaides
15.02.2017 22:30
Bayern Monachium

Bayern Monachium wygrał z Arsenalem 5:1 (1:1) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jedną z  bramek zdobył dla "Bawarczyków" Robert Lewandowski.

Już w 11. minucie prowadzenie mistrzom Niemiec dał Arjen Robben. który popisał się kapitalnym strzałem lewą nogą z kilkunastu metrów.Rywale doprowadzili do wyrównania niewiele ponad kwadrans później. Co prawda rzut karny zmarnował Alexis Sanchez, ale przy dobitce się nie pomylił. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy.

Warto zaznaczyć, że sędzi wskazał na jedenasty metr po faulu Roberta Lewandowskiego. Reprezentant Polski chciał wybić piłkę z własnego pola karnego, ale - zamiast w futbolówkę - trafił w Laurenta Kościelnego.

Po zmianie stron dominował Bayern. Kolejne bramki strzelali: Lewandowski, Thiago (dwie) i Thomas Muller. Polak do gola dołożył piękna asystę przy golu Thiago, kiedy zagrał piłkę piętą.

Bayern Monachium - Arsenal Londyn 5:1 (1:1)

Bramki: dla Bayernu - Arjen Robben (11), Robert Lewandowski (53), Thiago Alcantara (56, 63), Thomas Mueller (88); dla Arsenalu - Alexis Sanchez (30)