LM: Dwa samobóje Romy na Camp Nou. Pewna wygrana Barcelony

04.04.2018 22:49

Daniele de Rossi i Kostas Manolas trafiali do własnej siatki, a ich AS Roma przegrała na Camp z Barceloną 1:4 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów. Rewanż 10 kwietnia.

Barcelona - Roma fot. PAP/EPA

Rzymianie nie przestraszyli się faworyzowanego i znacznie bardziej utytułowanego rywala, ale na ich nieskuteczność pod bramką rywala nałożyła się skuteczność we własnej szesnastce. To oni sami sobie wbili dwa pierwsze gole - w pierwszej połowie własnego bramkarza pokonał De Rossi, a po zmianie stron tego samego "dokonał" Manolas.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

W 59. minucie na 3:0 podwyższył Gerard Pique i wydawało się, że Roma nie będzie już się w stanie podnieść. Nic bardziej mylnego. Na 10 minut przed końcowym gwizdkiem honorowego gola zdobył Edin Dżeko. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którym efektowne zwycięstwo zapewnił Luis Suarez. Dla Urugwajczyka to dopiero pierwsze trafienie w tej edycji Champions League.

FC Barcelona - AS Roma 4:1

Bramki: Daniele de Rossi (38. - samobój), Kostas Manolas (56. - samobój), Gerard Pique (59.), Luis Suarez (87.) - Edin Dżeko (80.)