Liga Mistrzów: Atletico pokonało Juventus i jest bliżej ćwierćfinału

20.02.2019 22:58
Atletico - Juventus

Atletico Madryt wygrało z Juventusem 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gole dla Rojiblancos strzelali Jose Gimenez i Diego Godin.

Atletico stworzyło więcej sytuacji w starciu z Juventusem, ale przez długi czas Szczęsny nie dawał się zaskoczyć. Tak było m.in. w 15. minucie po strzale reprezentanta Ghany Thomasa Parteya i niespełna kwadrans później po kąśliwym uderzeniu z rzutu wolnego Francuza Antoine'a Griezmanna. Początkowo arbiter podyktował "jedenastkę", ale po szybkiej konsultacji z VAR zmienił decyzję.

Na początku drugiej połowy Szczęsnego uratowała nieskuteczność Diego Costy. Urodzony w Brazylii reprezentant Hiszpanii w sytuacji sam na sam z polskim golkiperem kopnął obok bramki.

Trzy minuty później Griezmann - również w świetnej sytuacji - przelobował Szczęsnego, ale bramkarz gości musnął piłkę, która odbiła się od poprzeczki.

W 70. minucie wprowadzony krótko wcześniej za Costę Alvaro Morata trafił głową do bramki, jednak po skorzystaniu z systemu wideoweryfikacji sędzia anulował gola, dopatrując się faulu napastnika Atletico na Giorgio Chiellinim.

W końcu jednak gospodarze dopięli swego, a zwycięstwo zawdzięczają dwóm obrońcom z Urugwaju. W 78. minucie Szczęsnego pokonał Jose Maria Gimenez, natomiast pięć minut później w nieco ekwilibrystyczny sposób doświadczony Diego Godin, a piłka po drodze otarła się jeszcze od Cristiano Ronaldo.

Dla Portugalczyka, byłego zawodnika Realu Madryt, to był ważny mecz, jednak w środę - pilnowany pieczołowicie przez rywali - nie był w stanie zbyt wiele zrobić.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ ATLETICO - JUVENTUS:

90. min.

Koniec meczu! Atletico Madryt wygrywa z Juventusem 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów!

90. min.

Bernardeschi w pole karne... Ronaldo strzela głową! Nad bramką! To była dobra okazja.

90. min.

Kontratak Atletico, Lemar strzela zza pola karnego, ale niecelnie.

90. min.

Cztery minuty doliczone.

90. min.

Ronaldo wycofuje piłkę do Bernardeschiego... strzał! Broni świetnie Oblak!

89. min.

Będzie kolejna szansa dla Juve. Rzut wolny blisko pola karnego po faulu Griezmanna.

87. min.

Miał Juventus rzut wolny, ale dośrodkowanie Pjanica wybite przez obrońców Atleti.

86. min.

Stara się odpowiedzieć Juventus. Uderzył Cristiano Ronaldo, ale nie trafił w bramkę.

83. min.

Dośrodkowanie Griezmanna, pierwszy strzał Godina zblokowany, piłka wraca pod jego nogi i dobija piłkę do pustej bramki!

83. min.

GOOOL!!! Atletico prowadzi 2:0!

82. min.

Kolejna szansa dla gospodarzy. Mamy rzut wolny.

79. min.

Morata zgrał piłkę głową do środka, ta trafiła pod nogi Gimeneza, a ten z bliska pokonał Szczęsnego!

78. min.

GOOOL! Atletico znów trafia do siatki! Tym razem gol uznany!

78. min.

Dośrodkowanie...

77. min.

Piłka wychodzi na rzut rożny.

75. min.

Będzie szansa dla Atletico. Rzut wolny z prawej strony boiska.

72. min.

I znów zmiana decyzji! Sędzia ogląda powtórkę i anuluje gola! Wciąż 0:0!

70. min.

Dośrodkowanie Filipe Luisa z lewej strony na głowę Moraty, a ten pokonuje Szczęsnego!

70. min.

GOOOL! Atletico prowadzi!

67. min.

Jeszcze jedna zmiana w ekipie gospodarzy: Correa zmienia Koke.

61. min.

Kolejna zmiana w Atletico: Lemar w miejsce Thomasa.

59. min.

Indywidualna akcja Ronaldo, minął Gimeneza, ale potem jego strzał zablokował Godin.

58. min.

Zmiana w Atletico: Morata w miejsce Diego Costy.

55. min.

Żółta kartka dla Alexa Sandro za faul na Juanfranie.

53. min.

Kolejna fantastyczna sytuacja. Tym razem Koke pięknie zagrał w pole karne do Griezmanna, ten lobuje Szczęsnego - poprzeczka!

50. min.

Diego Costa teraz urwał się obrońcom Juve, wyszedł sam na sam ze Szczęsnym - strzela! Obok bramki! Koszmarnie spudłował.

48. min.

Ronaldo uderza z daleka, ale bardzo niecelnie.

47. min.

Dośrodkowanie Ronaldo wybite przez obrońców Atleti - piłka trafia jednak do Pjanica, ten strzela! Źle trafił w piłkę.

46. min.

Pora na drugą część meczu!

45. min.

Koniec pierwszej połowy. Atletico - Juventus 0:0.

45. min.

Żółta kartka dla Thomasa i pomocnik Atleti nie zagra w rewanżu.

45. min.

Rzut rożny dla Juventusu. Ale piłkę po dośrodkowaniu wybija Godin.

41. min.

Na szczęście to nic poważnego i wraca do gry.

40. min.

Leży na boisku Cristiano Ronaldo, trzyma się za kolano.

35. min.

Rzut rożny dla Atletico. Dośrodkowanie Koke... strzela Rodri, ale niecelnie.

34. min.

Pograł teraz dłużej Juventus, wreszcie Dybala uderza, ale pewnie łapie piłkę Oblak.

30. min.

Ruszył z kontratakiem Ronaldo, ale później przegrał pojedynek biegowy z Gimenezem i faulował.

29. min.

Jest za to rzut wolny. Strzela Griezmann... Broni Szczęsny.

28. min.

A jednak zmiana decyzji po konsultacji z VAR! Nie ma rzutu karnego!

27. min.

De Sciglio faulował Diego Costę i sędzia wskazał na 11. metr.

27. min.

Będzie rzut karny dla Atletico!

23. min.

Akcja Juventusu na lewej stronie, dośrodkowanie na Mandzukica, ale jego strzał głową przelatuje nad bramką Oblaka.

20. min.

Teraz groźne dośrodkowanie w pole karne Juve, ale dobrze zachował się Chiellini.

19. min.

Dużo teraz walki w środku pola.

15. min.

W odpowiedzi Thomas uderza zza pola karnego, ale pewnie broni Szczęsny.

12. min.

Ronaldo strzela z dystansu, ale jest zablokowany.

9. min.

W międzyczasie żółtą kartką ukarany Diego Costa za przekraczanie linii w murze, która wyznaczył arbiter. To oznacza, że będzie zawieszony na mecz rewanżowy.

8. min.

Strzela Ronaldo... Broni Oblak! TO było bardzo mocne i groźne uderzenie.

8. min.

Faulowany Ronaldo około 30 metrów od bramki Oblaka. Rzut wolny dla Juventusu.

6. min.

Ruszył z kontratakiem Griezmann, minął dwóch rywali, ale potem źle zagrał do Costy.

4. min.

Rzut rożny dla Atletico. Dośrodkowanie wychodzi jednak za linię końcową. Od bramki wznowi Szczęsny.

2. min.

Pierwsza groźna sytuacja, Matuidi starł się w polu karnym z Griezmannem. Francuz padł na murawę, ale sędzia nie wskazuje na 11. metr.

1. min.

Zaczynamy!

21:00

Teraz hymn Ligi Mistrzów i przywitanie obu ekip.

20:57

Piłkarze obu ekip wychodzą na murawę.

20:53

Można powiedzieć, że mecz z Atletico to dla Cristiano Ronaldo rutyna. 22 gole w 31 spotkaniach.

20:50

Drużyna ze stolicy Hiszpanii w tym sezonie jest za to podwójnie zmotywowana, finał Ligi Mistrzów odbędzie się bowiem na jej stadionie.